Новини » Світ Читать эту новость на русском

ЄС не даватиме візи кримчанам за паспортами РФ, виданими після 2014 року, – дипломат

Євросоюз не має наміру ставити шенгенські візи кримчанам у паспорти, видані Росією після 2014 року.

Про це заявив в інтерв’ю ТАСС глава представництва Євросоюзу в Москві Маркус Едерер, – повідомляє Укрінформ.

Дипломат заявив, що ЄС «не визнав і не визнає» анексію Криму Росією. «Тому російські паспорти, видані в Криму російською владою після анексії, не будуть визнавати і приймати при зверненні за шенгенською візою», – сказав Маркус Едерер.

За його словами, існує два способи отримання шенгенської візи жителями Криму. «Перший – для жителів Криму, які мають проїзні документи, видані там російською владою до незаконної анексії. Другий спосіб – такий: багато жителів Криму мають український паспорт або можуть його отримати, оскільки Україна як і раніше вважає жителів Криму українськими громадянами. І мешканці Криму можуть використовувати ці українські не біометричні паспорти», – вказав він.

При цьому Едерер відзначив, що в обох випадках кримчанам «треба звертатися за шенгенською візою в консульства країн ЄС, розташовані в Україні, а не в Росії». «До речі, а якщо у них є біометричний український паспорт, то вони можуть здійснювати безвізові поїздки в країни Шенгенської зони, оскільки для українців з біометричними паспортами діє безвізовий режим. І цей безвізовий режим існує з 2017 року», – додав дипломат.

Нагадаємо, анексію Криму Росією за підсумками «референдуму», який відбувся на окупованому півострові в березні 2014 року, не визнали більшість країн світу, Генасамблея ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ. Також вона суперечить рішенню Венеціанської комісії. Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» територія Кримського півострова визнається тимчасово окупованою Росією.

Loading...