Новини » Політика 22 липня, 2019, 16:20
Вибори в Раду пройшли без зловживань, – ОБСЄ
ZIK
ZIK

Позачергові вибори до Верховної Ради України пройшли конкурентно, і зловживань в цілому не було.

Про це повідомив координатор та керівник місії короткострокових спостерігачів ОБСЄ Ілкка Канерва на брифінгу журналістам.

Також в ОБСЄ зазначили, що вибори були проведені професійно, навіть незважаючи на короткий термін для підготовки. Виборча кампанія пройшла «за умови чесної конкуренції і зібрала широкий спектр політичних думок».

«Але фінансування кампанії було не настільки прозорим, як повинно було бути... Були моменти, коли з допомогою фінансування були спроби вплинути на українців», – підкреслив спецкоординатор.

Канерва відзначив наявність проблем з процедурою заповнення протоколів виборчих комісій.

«Наші спостерігачі в день виборів позитивно оцінили процес голосування на виборчих дільницях. Голосування було дуже добре організоване і були дотримані всі необхідні процедури. Підрахунок голосів пройшов прозоро. Однак не завжди чітко дотримувалися всі процедури, зокрема, заповнення протоколів», – сказав Канерва.

Також ОБСЄ розглядає вибори як можливість для консолідації зусиль для проведення реформ в Україні та змін у політиці, на які сподіваються виборці.

«Поширене використання недоліків законодавства... показує, що новообраний парламент повинен прискорити впровадження рекомендацій», – сказав Канерва.

Нагадаємо, в Україні о 20:00 21 липня завершилося голосування на дочасних виборах до Верховної Ради. За даними більшості екзитполів, до парламенту проходять п’ять партій –  «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя!», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос». 

Центральна виборча комісія оприлюднила результати підрахунку 70,49% протоколів на позачергових виборах до Верховної ради.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-25 16:23 :39