Вибори до Верховної Ради завершилися: закрилася остання дільниця у Сан-Франциско

Голосування на позачергових виборах до Верховної Ради завершилися, адже закрилася остання дільниця, яка працювала в Сан-Франциско.

Про це повідомляє Укрінформ.

Там додали, що зараз починають рахувати голоси та оформлювати протоколи.

Дільниця в Сан-Франциско охоплювала 12 штатів, де могли прийти понад 23 тисячі зареєстрованих. Під час попередніх голосувань, зокрема в другому турі президентських виборів 21 квітня, явка в Сан-Франциско була 2,43%.

«Відносно невисокий рівень активності виборців традиційно пояснюється, зокрема, великими відстанями, які доводиться долати громадянам України до виборчої дільниці. Наприклад, людям, що мешкають на Гаваях, для цього потрібно летіти майже п'ять годин літаком до Сан-Франциско», – йдеться у повідомленні.

Підсумки вже підбили на інших трьох дільницях в США: У Нью-Йорку, Вашингтоні та Чикаго.

У Вашингтоні неділю тут проголосували 316 громадян України із 7334 зареєстрованих. Явка на дільниці становила 4,3%, що в порівнянні з другим туром президентських виборів (6,3%) є помітно нижчим показником. За словами голови ДВК Андрія Маріянича, крім великих відстаней до дільниці, низька явка пояснюється також періодом літніх відпусток та аномальною спекою, що встановилася зараз на більшій території Сполучених Штатів.

На дільничній виборчій комісії у Нью-Йорку проголосували 743 виборці, що становить 6,2% явки. Цей результат очікувано нижчий за другий тур президентських виборів, у якому своїм виборчим правом на дільниці скористалися 1353 особи (тоді це дорівнювало 11,3% явки).

Вже традиційно члени ДВК у Нью-Йорку вирішили пожертвувати на благодійність видані на роботу комісії кошти. «Ми вирішили передати $448, виділених з держбюджету в якості оплати роботи нашої комісії, на реабілітацію поранених українських військовослужбовців», – розповіла член комісії, представниця Союзу українок Америки Валентина Табака.

Читайте також: Дані ЦВК: Підраховано 30,90% голосів.

Loading...