Новини » Спорт

Тренер збірної з баскетболу Айнарс Багатскіс: Я так само хочу перемагати, як і гравці збірної

Головний тренер збірної України з баскетболу Айнарс Багатскіс / fbu.ua

У cуботу, 20 липня, в Пуща-Водиці розпочався перший тренувальний збір чоловічої національної збірної України з баскетболу під керівництвом нового головного тренера Айнарса Багатскіса.

Про свої очікування від нового виклику латвієць розповів в ефірі програми Overtime.

Про призначення на пост головного тренера збірної України

«Коли я тільки но зрозумів, що можу стати успішним тренером, одна досвідчена людина з європейського баскетболу мені сказала: «Коли ти береш команду, дивись на те, чого ти з нею можеш досягти». Одна з причин, чому я погодився на цю пропозицію, адже я бачу, що зі збірною України ми можемо досягти хороших результатів та перейти на новий рівень. Для цього є усі передумови. Ну і друге, звичайно, це те, що я знаю український баскетбол та українських гравців. Гадаю, що ми легко спрацюємось і досягнемо того, чого ми хочемо досягти.

Мені б хотілося, щоб ми – команда, гравці, тренери – поставили для себе найвищі цілі. Є і довгострокові цілі, є і більш близькі на короткому відрізку. Перше – ми не зможемо досягти успіху на чемпіонаті Європи, якщо ми туди не потрапимо. Я ніколи нічого не обіцяю, але знаю, що ми будемо багато та якісно готуватись, і маємо бути на чемпіонаті Європи. Там вже потрібно вийти у плей-оф, після чого їхати або на чемпіонат світу, або на Олімпійські ігри. Це означає фінал. Так я розумію цілі. Федерація нам ставитиме одні цілі, найбільш вимогливі вболівальники – інші, але дуже важливо які цілі поставимо ми собі – гравці та тренери.

Мені дуже не подобається олімпійський принцип – «головне це участь», я хочу перемагати і я знаю, що гравці зі збірної України також цього хочуть. Умовно, ми молода команда, але в баскетболі часто перемагає досвід. Тим не менш, ми можемо піднести багато сюрпризів, у хорошому сенсі, у фінальній частині чемпіонату Європи».

Про перший тренувальний збір

«Це буде ознайомчий збір. До речі, я знаю всіх гравців, був у США, де спілкувався і з Міхайлюком, і з Саноном. Нам треба краще познайомитись та дізнатись один одного. Перша офіційна гра у нас буде у лютому і з основними гравцями ми зможемо зустрітись за три дні до гри. Як на мене, це ненормальна ситуація, тому у мене була ідея зібрати найкращий склад на даний момент літа. Якщо ви мене не бачили, капелюха у мене немає, але зараз я його знімаю перед гравцями, які під час відпуски погодились з великим задоволенням потренуватись і одразу після тижня роботи поїхати на контрольні матчі проти Білорусі. Ця команда готується до відбору на чемпіонат Європи.

У нас лише три гравці з основного складу не змогли приєднатись до команди. Лень – основний центровий клубу НБА і не зможе прибути на збір. Буде Михайлюк, але також за поважних причин не буде Пустового та Геруна. Усі інші хлопці будуть у моєму розпорядженнями, познайомимось з основними принципами захисту та нападу – просто поговоримо. У збірній Латвії, в якій я вісім років працював головним тренером, я завжди казав: «Головне, щоб ми насолоджувались часом, який ми проводимо разом». Зараз ми протягом тижня будемо насолоджуватись тренуваннями та матчами проти Білорусі.

Відсутність Санона? Його немає в цій команді лише за однієї причини – тому що він має допомогти молодіжній команді. Якщо б цього чемпіонату не було, він був би у національній збірній. Ще раз хочу зауважити, що я у захопленні від відношення граців до справи під час відпусток після важкого сезону. Я відриваю від відпочинку, щоб вони прибули у моє розпорядження. Зараз влітку – це чисто мій каприз і для мене це дуже важливо, адже хлопці показують, що збірна для них це не пусті слова, не підробіток для контракту, а гордість за свою країну».

 

Loading...