Новини » Політика 22 липня, 2019, 14:20
«Слуга народу» долучить ряд мажоритарних самовисуванців, – політексперт
ZIK
ZIK

Цілком ймовірно, що коаліційний варіант у новому парламенті можливий, але з менш токсичними фракціями. Також не варто забувати і про мажоритарних депутатів, які не можуть входити у коаліцію, але мають право голосу. Навіть у минулому скликанні була така депутатська група, як «Воля народу». Тому варіації депутатських об’єднань є набагато простішим варіантом, аніж об’єднання великих фракцій.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповіла політичний експерт Катерина Одарченко.

«Я є прихильницею ширших прав для опозиції, бо тоді і владі легше працювати. Адже монополія влади, з одного боку – це величезні можливості для практично моментального ухвалення рішення, бо ж вони формують і Кабінет міністрів за квотами і матимуть вплив на прокуратуру та СБУ. Але все це є величезною відповідальністю», – сказала Одарченко.

З іншого боку, якщо говорити про коаліційний варіант, на її думку, «Слуга народу» все ж увійде в коаліцію з менш токсичними фракціями. Або ж буде розглядати варіант невеликих депутатських об’єднань.

«Я думаю, що певні об’єднання у ВР будуть потрібні або ж «Слуга народу» долучить ряд мажоритарних самовисуванців і тоді вирішать проблему коаліції. Бо йдеться про голосування, де мажоритарними можуть, наприклад, сформувати депутатську групу. Зокрема, у останньому скликанні була «Воля народу», – зазначила вона.

Тому, за її словами, це все є юридичними питаннями. Адже подібні варіації депутатських об’єднань є набагато легшими, ніж об’єднання, наприклад,  з фракцією «Батьківщина» чи «Опозиційною платформою «За життя». Але у будь-якому разі не варто бути занадто оптимістичними. 

«В Україні вже були випадки зловживання владою. І є проблема в тому, що зараз частина людей є абсолютно непідготовленою до роботи у Верховній Раді. Тому тут є деякі ризики і я, як людина, яка бачить все зі середини, чітко це  усвідомлю», – наголосила Одарченко.  

Нагадаємо, Центральна виборча комісія оприлюднила результати підрахунку 57,01% протоколів на позачергових виборах до Верховної ради. За результатами підрахунку протоколів, голоси розподіляються наступним чином: «Слуга народу» – 42.47%, «Опозиційна платформа – За життя» – 12.91%, «Європейська солідарність» – 8.60%, «Батьківщина» – 8.02%, Партія «Голос» – 6.38%, «Радикальна партія Олега Ляшка» на даний момент не долає бар’єр у 5%.

Читайте більше новин на тему: коаліція

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-18 09:45 :02