Новини » Події 22 липня, 2019, 20:04
СБУ локалізувала потенційну загрозу поширення радіації у Кривому Розі

Служба безпеки України локалізувала потенційну загрозу поширення радіації у Кривому Розі.

Про це на брифінгу повідомив т.в.о. голови СБУ Іван Баканов, передає пресслужба СБУ.

Співробітники спецслужби отримали інформацію щодо можливого порушення правил радіаційної безпеки в одному з виробничих цехів підприємства ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У рамках розпочатого кримінального провадження за ст. 441 Кримінального кодексу України (Екоцид), правоохоронці провели на виробництві санкціоновані слідчі дії, спрямовані виключно на локалізацію можливих загроз життю та здоров’ю працівників підприємства. «Забезпечення безпеки здоров’я громадян є одним із пріоритетних напрямів для СБУ», – наголосив Іван Баканов.

Правоохоронці виявили на підприємстві прилад, який випромінював у п’ять разів більшу дозу радіації, ніж передбачено нормативними документами. Проведеним слідчим експериментом використання подібного обладнання на іншому промисловому підприємстві зафіксовано штатний рівень радіаційного випромінювання для виробництва.

Під час слідчих дій менеджмент підприємства надав всі необхідні для проведення розслідування документи, збір яких зайняв великий проміжок часу. Обладнання, задіяне у виробничому процесі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», продовжувало працювати у штатному режимі, виробничий цикл не порушувався. «Припускаю, що власники товариства навіть не знали про екологічні порушення, які допустили найняті менеджери. Інвесторам в нашій країні нічого не загрожує, натомість держава допомагає їм дотримуватись закону», – підкреслив т.в.о. голови СБУ.

Завдяки вжитим СБУ заходам обладнання комбінату працює відповідно до встановлених норм, потенційну загрозу здоров’ю мешканців міста локалізовано.

У межах розпочатого кримінального провадження встановлюються посадовці підприємства, причетні до створення небезпечної ситуації.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Служба безпеки України (СБУ) обвинувачує менеджмент «ArcelorMittal Кривий Ріг» (АМКР, Дніпропетровська обл.) у недбалому використанні інвестицій Лакшмі Міттала.

20 липня співробітники Служби безпеки України проводили обшуки на ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» (Дніпропетровська обл.).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-19 09:31 :34