Понад 40%: ЦВК похвалилась швидкістю опрацювання протоколів

ZIK

Наразі ЦВК обробила електронну інформацію із 40% виборчих дільниць. Це дуже хороша швидкість, яка навіть перевищує ту, що була на президентських виборах.

Про це на брифінгу, який транслював телеканал ZIK, повідомив заступник Голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко.

Він наголосив: з опрацьованих наразі документів явка складає 49,8%. Для України це незвично низький показник. Однак, слід зважати, що волевиявлення відбулось в літній період і було достатньо неочікуваним для суспільства.

«Тому, на нашу думку, це не є великою проблемою чи зміною векторів. Для прикладу, на позачергових виборах 2014 року явка склала 52, 5%, у 2012-му – майже 58%. Тобто, загальносвітова тенденція до зниження активності виборців, на жаль, торкнулась і України, вона зберігається», – зауважив представник ЦВК.

Окрім того, він зазначив: цього разу Центральна виборча комісія демонструє «чудову швидкість обробки даних».

«Станом на ранок в електронному вигляді оброблено і надано інформацію з більш ніж 40% виборчих дільниць. Наголошу, що на президентських виборах швидкість була трішки нижчою, до того ж зараз маємо два виборчі бюлетені, комісії працюють із вдвічі більшою інтенсивністю. Однак, це не заважає і ДВК, і ОВК належно організувати роботу та демонструвати дуже швидкі темпи обробки інформації», – розповів Радченко.

За його словами, точність поданої інформації «викликає повагу» та захват, адже наразі немає серйозних розбіжностей між даними, поданими до ЦВК, і тими, що отримали спостерігачі.

«Отже, швидкість та точність є хорошою, незважаючи на те, що цього разу ми стикнулись із уже традиційною проблемою для України – величезною ротацією членів дільничих та окружних виборчих комісій. Кожного дня практично на кожному засіданні ми були змушені робити заміни. Їх було надзвичайно багато, навіть вчора, в день голосування, на одній із окружних виборчих комісій змінювався керівний склад», –повідомив заступник Голови ЦВК.

Він зазначив, що таке не сприяє точності та швидкості процесу опрацювання інформації і часто призводить до помилок та курйозів.

«Однак, на щастя, навіть такий екстремальний режим роботи дільничих та окружних виборчих комісій, як бачите, не завадив швидкості та точності як проведення голосування, так і встановлення результатів», – резюмував Євгеній Радченко.

Нагадаємо, Україні о 20:00 21 липня завершилося голосування на дочасних виборах до Верховної Ради. За даними більшості екзитполів, до парламенту проходять п’ять партій –  «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя!», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос».

ЦВК уже опрацювала понад 41% протоколів, які підтверджують ці результати.Loading...