Новини » Події Читать эту новость на русском

Окупанти на Донбасі нападають на цивільних, командування «ДНР-ЛНР» покриває злочини, – розвідка

Проросійські бойовики на Донбасі. Фото: ZIK/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO

Окупанти на Донбасі скоюють військові злочини та правопорушення стосовно цивільного населення. При цьому військове командування противника покриває винуватців з метою недопущення зростання протестних настроїв серед населення.

Про це повідомляє пресцентр Міноборони.

«За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, командування російсько-окупаційних військ намагається запобігти зниженню мотивації особового складу до проходження військової служби у складі з’єднань і частин 1 (Донецьк) та 2 (Луганськ) АК ЗС РФ», – йдеться у повідомленні.

Так, під виглядом нібито підвищення рівня правового захисту російських військовослужбовців приховано запроваджені обмеження для т.зв. «військових правоохоронних органів» щодо реагування ними на скоєння військових злочинів та правопорушень, у т.ч. стосовно цивільного населення.

Як результат, протягом минулого тижня на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях зросла кількість злочинів, скоєних окупантами, зокрема:

  • 13 липня найманці зі складу 4 окремої мотострілецької бригади 2 АК у н.п. Ясенівський Луганської області підірвали ручну гранату у громадському місці, внаслідок чого постраждала місцева жителька;
  • 14 липня військовослужбовець 11 окремого мотострілецького полку 1 АК вбив цивільну особу;
  • 17 липня двоє військовослужбовців 11 окремого мотострілецького полку здійснили напад на цивільних осіб (батьки з дітьми) та завдали їм тяжких травм;
  • 18 липня подібний випадок стався також в н.п. Єнакієво Донецької області, де військовослужбовцем 1 АК поранено двох осіб.

«При цьому у всіх випадках військове командування противника покриває винуватців з метою недопущення зростання протестних настроїв серед населення у районах дислокації підрозділів російсько-окупаційних військ», – додали в Міноборони.

Нагадаємо, у понеділок, 22 липня, на Донбасі закрили пункт пропуску «Майорське» через збереження вибухонебезпечної ситуації.

Loading...