Новини » Політика 22 липня, 2019, 5:15
Низька явка на виборах - це зневіра, що люди можуть щось змінити, прийшовши на дільницю, – політолог
ZIK
ZIK

Протягом виборчої кампанії тривали абсолютно емоційні ігрища, адже майбутні кандидати так і не представили повністю свої програми. Саме тому більшість людей не зрозумівши, що вони зможуть змінити, не прийшли на дільниці і тим самим показали чи не найнижчу явку за всю історію незалежності України.

Про це в ефірі телеканалу ZIK говорив політолог Володимир Цибулько.

«За правилами європейської демократії будь-яка явка є згодою більшості зі станом речей. Бо на вибори йдуть ті, хто хоче щось змінити. Тому нинішня низька явка є швидше не розчаруванням, а не розумінням, за що люди повинні йти голосувати», – сказав Цибулько.

За його словами, ті, хто балотувалися, так і не провели якісну програмну дискусію з виборцями.

«Протягом виборчої кампанії тривали абсолютно емоційні ігрища і більшість людей не розуміють, що вони зможуть змінити своїм голосуванням прийшовши на дільницю», – зазначив він.

Хоча, він наголосив, що саме за правилами європейської демократії порогу явки в Україні немає і не визнати вибори в загальнонаціональному окрузі неможливо. Тому з результатом доведеться змиритись. Хоча варто очікувати і на судові розгляди.

«Мені здається, що у нас буде з десяток програмних округів, де через суди визнають результати недійсними і будуть оголошені довибори», – додав Цибулько.

До слова, за результатами Національного екзитполу на позачергових парламентських виборах станом на 18 годину, до Верховної Ради проходять п’ять політичних партій: «Слуга народу» (43,9% голосів), «Опозиційна платформа – За життя» (11,5%), «Європейська солідарність» (8,9%), «Батьківщина» (7,6%) та «Голос» (6,3%).

Також перший заступник Голови Верховної ради Ірина Геращенко заявила, що влаштувавши дочасні вибори на період відпусток і канікул, команда президента Володимира Зеленського розраховувала на низьку явку виборців.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 00:49 :20