Новини » Політика 22 липня, 2019, 8:38
Майбутня коаліція: «Слуга народу» може віддати «Голосу» якісь неважливі посади, – Загородній
ZIK
ZIK

Зараз, окрилені своєю перемогою, представники «Слуги народу» справді можуть розмірковувати про монокоаліцію. Однак, тоді на них ляже усі відповідальність за те, що відбуватиметься в країні. Тому, можливо, об’єднання «Слуги народу» із «Голосом» таки відбудеться – партії Вакарчука можуть просто дати неважливі посади.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політтехнолог Тарас Загородній.

Він наголосив: не виключено, що «Слуга народу» та «Голос» справді створлять коаліцію. Мовляв, політика не для людей із слабкими нервами, тож, ймовірно, партія Зеленського пробачить усі Вакарчукові заяви про «голосувати не по-приколу».

«Якщо я не помиляюсь, коаліцію у нас створюють фракції, а не фракція. Тобто, якщо навіть за мажоритаркою вони набирають понад 100 голосів і зможуть сформувати більшість, в принципі, щоб витримати всі вимоги для створення коаліції, треба хоч з кимось ввійти в неї», – наголосив Загородній.

Однак, на його думку, багато залежитиме і від дисципліни у фракції – чи будуть «кнопкодавити» і чи зможуть витримувати потрібне голосування. Тому коаліцію краще робити з двома або й трьом фракціями.

«Хоча, звичайно тут доведеться ділити посади. Не виключено, що «Голос» отримає такі неважливі посади, однак, начебто, буде створена коаліція. Та вся відповідальність за те, що відбувається в країні, повністю лягає на «Слугу народу» і на парламентську більшість. Тепер, де факто, у них немає, на кого перекидати відповідальність», – підкреслив Загородній.

Водночас, за його словами, якщо «Слузі народу» не вдасться порозумітись із «Голосом», наступною у черзі на коаліцію буде фракція «Батьківщина».

«Юлія Володимирівна як прем’єр-міністр виглядала б також доволі непогано. Принаймні, вона могла б розібратись із тарифами на газ. Люди цього вимагають  Від Зеленського очікують миру і зниження тарифів за житлово-комунальні послуги та за газ», – зазначив політтехнолог.

До того ж, за його словами, якщо брати до уваги заяву Зеленського про те, що розглядає на посаду прем’єра людину, яка раніше не була в політиці, то тут все залежить, під яким кутом це сприймати.

«Що значить «старі політики?» Хто був у партіях? Наприклад, Дмитро Разумков очолював «Молоді регіони». Він старий політик чи новий? Тут вже інше питання», – зазначив експерт.

Загалом, на його думку, зараз, враховуючи ейфорію, партія «Слуга народу» прагнутиме до одноосібної більшості. Однак, тоді її члени не зможуть ні на кого перекласти відповідальність. До того ж, ймовірно, опозиції не дадуть жодного з комітетів.

«Хоча, за логікою, в першу чергу, опозиції слід було б віддати бюджетний комітет, щоб вона могла контролювати владу. Можливо – і комітет з питань свободи слова. Однак, не виключаю, що у нас відбудеться, як завжди – опозиції нічого не дадуть», – резюмував Тарас Загородній.

Нагадаємо, в Україні о 20:00 21 липня завершилося голосування на дочасних виборах до Верховної Ради. За даними більшості екзитполів, до парламенту проходять п’ять партій –  «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя!», «Європейська солідарність», «Батьківщина» та «Голос».

ЦВК уже опрацювала понад 41% протоколів, які підтверджують ці результати.

Читайте більше новин на тему: коаліція

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-16 09:34 :55