Новини » Політика 22 липня, 2019, 15:36
Для конституційної більшості потрібно співпрацювати із мажоритарниками, – експерт
ZIK
ZIK

У новому парламенті партія «Слуга народу» може мати абсолютну більшість, якщо вдасться домовитися з депутатами-мажоритарниками. Проте, якщо парламент контролюватимуть народні обранці президентської сили, є ризики узурпації влади.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів економіст Олексій Плотніков.

Він певен, що більшість у новому парламенті буде мати партія «Слуга народу» разом з мажоритарниками. 

«Ситуація специфічна – парламент пропрезидентський. Уряд може вирішувати будь-які питання і вся відповідальність буде на президентові. Небезпеки від монокоаліції – рішення будуть ухвалювати без дискусій», – каже експерт.

Водночас зі слів політтехнолога Дмитра Раімова, коли дійде справа до розподілення посад, будуть вгамовувати апетити всіх політичних сил.

«Владислав Рашкаван – ймовірно кандидатура прем’єра. Його поважають на Заході й в Україні. І президент заявив, що хоче бачити на цій посаді нову, професійну людину. Якщо подивитися на розклад сил, зрозуміло, що для конституційної більшості треба брати в команду мажоритарників. Вакарчук може ввійти в коаліцію, але захоче портфелі», – каже політтехнолог Раїмов Дмитро. 

Він також прогнозує, що одним із перших будуть призначати нового міністра МВС.

Нагадуємо, раніше політолог Тарас Загородній зазначав: зараз, окрилені своєю перемогою, представники «Слуги народу» справді можуть розмірковувати про монокоаліцію. Однак, тоді на них ляже уся відповідальність за те, що відбуватиметься в країні. Тому, можливо, об’єднання «Слуги народу» із «Голосом» таки відбудеться.

Читайте більше новин на тему: коаліція

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 13:18 :56