Новини » Політика 22 липня, 2019, 23:50
Чаплига про шлях до ЄС: Європа будується за принципом «держава для мене», в Україні – все навпаки
ZIK
ZIK

Україні важко побудувати успішну державу, бо Європа будується на принципі «держава для мене», а українці думають навпаки.

Про це в ефірі програми «HARD з Влащенко» на телеканалі ZIK заявив політичний консультант Михайло Чаплига.

Ведуча Наташа Влащенко поцікавилася, чому українці не можуть побудувати гуманітарну платформу, яка б дала зрозуміти, яку країну ми хочемо побудувати. У відповідь він сказав: все через «постсовок у головах».

«Тому що постсовок у головах. Причому у всіх. Знаєте, що це таке? Це домінанта держави над людиною. Європа будується на іншому – «Держава для мене». Я є вища цінність, а держава – менша. Республіка – це те, що створили громадяни для свого комфорту й безпеки», – вважає пан Чаплига.

Водночас, на думку Михайла Чаплиги, в Україні виходить все навпаки – держава щось більше, натомість громадяни, як «мурахи в мурашнику».

«Чи може несуб’єктна людина створити суб’єктну державу? Ні, не може, бо вона сама несуб'єктна. Як стати суб’єктним? Треба зрозуміти, який мій егоїстичний інтерес. Жити в комфорті – це нормально, жити, щоб було вигідно – це нормально, жити в безпеці – нормально», – констатував Михайло Чаплига.

Як повідомляли, очільник МЗС України Павло Клімкін заявив, що може допомогти президенту Володимиру Зеленському підготуватися до зустрічі з його колегою Дональдом Трампом.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-25 17:25 :37