Новини » Події Читать эту новость на русском

Баканов прокоментував дії СБУ щодо АрселорМіттал

Іван Баканов. Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Т.в.о. голови СБУ Іван Баканов заявив, що ніякого тиску з боку його відомства на підприємство «АрселорМіттал Кривий Ріг» не здійснюється.

Про це він повідомив на брифінгу СБУ, повідомляє Укрінформ.

«Це точно не тиск на підприємство, ми просто перевіряємо ті факти, про які нам повідомили», – зазначив Баканов.

Він уточнив, що в Кривому Розі був не один заявник стосовно порушень на підприємстві, а це була група людей, які повідомили про завищений фон радіації на підприємстві. Баканов зауважив, що спершу ці особи повідомляли керівництву підприємства про це, але отримали у відповідь: «мовчіть, чи будете звільнені».

Начальник слідчого відділу Управління СБУ у Дніпропетровській області Ігор Єна підтвердив, що діяльність підприємства наразі не зупинена. Він також додав, що СБУ має інформацію про спроби керівництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» приховати сліди порушень на підприємстві.

За його словами зараз іде досудове слідство і СБУ проводить відповідні дослідження на підприємстві.

Як зазначалося, 20 липня, співробітники Служби безпеки України провели обшуки на ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» (Дніпропетровська обл.). Виконуючий обов’язки генерального директора «ArcelorMittal Кривий Ріг» Олександр Іванов тоді заявив: «Представники Служби безпеки України прийшли з обшуком на сучасний, тільки що побудований об’єкт – третю машину безперервного лиття заготовок. У нас вилучили копії всіх документів по цьому обладнанню і почали перевірку з контролю іонізаційного випромінювання». Він нагадав, що підприємство підозрюють в екоциді, хоча у них є дозвільні документи, пройдені екологічні перевірки, в тому числі позапланова в квітні поточного року.

В СБУ підтвердили факт проведення слідчих дій в рамках розслідування кримінального провадження у екоциді, яке було відкрите раніше.

Т.в.о. голови СБУ Іван Баканов заявив, що Менеджмент «ArcelorMittal Кривий Ріг» недбало використовував інвестиції Лакшмі Міттала.

Loading...