«Відсоткову» новацію виборів до ВР на заході України назвав ексвіцеспікер Кошулинський

ZIK

«Новелою» сьогоднішніх виборів на заході України є те, що невідповідність кількості громадян, які проголосували за політичні партії і за мажоритарних кандидатів, становитиме від 3 до 5%.

Про це під час включення зі Львова, яке транслював телеканал ZIK, заявив колишній заступник голови Верховної ради України Руслан Кошулинський.

Політик, коментуючи явку виборців на дочасних парламентських виборах, зазначив, що саме вона буде визначальним чинником для подолання політичними силами 5%-го прохідного бар’єру до парламенту.

«Як показує статистика, схід України голосує активніше, а захід – пасивніше. Це природний процес з огляду на те, що у літній період багато людей на заході України, як правило, виїхали на сезонні заробітки. Люди виїхали на заробітки навіть на декілька місяців, і їх зараз просто фізично немає в Україні. А дільниці за межами України не підготовлені до великої кількості людей, які проживають або працюють зараз за межами країни», – зазначив Руслан Кошулинський.

Політик зауважив, що «новелою» сьогоднішніх виборів на заході України є те, що буде невідповідність кількості громадян, які проголосували за політичні партії і за мажоритарних кандидатів.

«Це буде різнитися приблизно від 3 до 5%. Такого ще не було за останні виборчі процеси з огляду на те, що є певна кількість людей, що змінили місце голосування. А ще є переселенці. Сьогодні саме ця стаття буде цікавинкою для дільничних комісій, і вони мають показати ефективну роботу для того, щоб не дати можливість для будь-яких фальсифікацій», – наголосив Руслан Кошулинський.

Ексвіцеспікер констатував, що виборчий процес триває доволі спокійно, проте, наголосив він, «ключове розпочнеться після 20-ї години».

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбуваються дострокові парламентські вибори, за підсумками яких буде сформований склад дев’ятого скликання Верховної Ради.

У Центрвиборчкомі заявили, що в Україні відкрилися всі дільниці, з них 27 – із запізненням.

У Нацполіції поінформували, що всі виборчі дільниці в Україні перебувають під охороною.

Як повідомляли, поліція відкрила десять кримінальних проваджень через порушення на виборах у Верховну Раду. Водночас, у ЦВК заявили, що до обіду не зафіксовано порушень, які б впливали на волевиявлення громадян.

Не обійшлося і без курйозних випадків. Так, на Кіровоградщині виборча комісія використовувала каструлю замість сейфа.Loading...