Україна сьогодні обирає новий парламент

Андрій Дубчак / RFE / RL

У неділю, 21 квітня, в Україні відбудуться дострокові парламентські вибори, за підсумками яких буде сформовано дев’яте скликання Верховної Ради.

Виборчі дільниці працюватимуть з 8:00 до 20:00, передає НВ.

Чергові вибори до Верховної Ради мали відбутися 27 жовтня 2019 року. Однак президент Володимир Зеленський у своїй інавгураційній промові оголосив про розпуск парламенту восьмого скликання. Наступного дня, 21 травня, він видав указ про призначення дострокових виборів.

Як і парламентські вибори 2014 року, вони пройдуть за змішаною системою. Половину місць у Раді отримають представники тих партій, які подолають 5%-й прохідний бар’єр. Іншу половину складуть депутати, обрані в мажоритарних округах.

Формально таких округів 225, проте в зв’язку з окупацією Росією Криму, а також війною на сході України вибори проводяться не у всіх округах Донецької та Луганської областей і не проводяться в Криму. Тому депутатів Ради буде обрано менше передбачених Конституцією 450 – 424 нардепа.

Національний екзит-пол на виборах 21 липня проводять спільно Фонд Демократичні ініціативи, КМІС і Центр Разумкова.

Його попередні результати оприлюднять одразу після 20:00, а оновлені дані екзит-пола з’являться в 22:00.

НВ відстежує хід голосування та найважливіші події сьогоднішнього дня.

00:02 Першими на дострокових парламентських виборах зможуть проголосувати українці в Австралії. Виборча дільниця при посольстві України в Канберрі відкриється 21 липня о 01:00 за Києвом.

В Австралії зможуть проголосувати близько 2 тис. українських виборців.

 

Читайте більше новин на тему: вибори

Loading...