У ЦВК задоволені стартом виборчого процесу

ZIK

Із майже 30 тисяч дільниць лише 27 відкрились з запізненням. Це відбулось через низку технічних проблем, які трапляються під час волевиявлення. Та загалом увесь процес почався належним чином.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявила голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

«З 29 885 дільничних виборчих комісій лише 27 відкрились із порушенням терміну щодо 8 години ранку», – розповіла Сліпачук.

Вона зазначила, що одна із дільниць на 27 виборчому окрузі відкрилась пізніше, бо там довелось додатково додруковувати усі бюлетені. Все відбулось через те, що на документах поставили з помилкою штамп «вибув».

«Така ж сама ситуація була і на одномандатному виборчому окрузі №32. Там також були додатково виготовлені і доставлені 1 962 виборчих бюлетені. Затримка у відкритті дільниці, знову ж таки, була пов’язана із необхідністю поставити штамп «вибув» у цьому новому пакеті бюлетенів», – повідомила Сліпачук.

Також певні проблеми, пов’язані із затримками відкриття дільниць стосувались того, що напередодні окружні виборчі комісії здійснювали ротацію керівного складу дільничних комісій.

«Інколи це було зв’язане з проблемою щодо переходу, певною мірою, влади від старого складу до нового. Потрібно передати документацію, а інколи ці питання були пов’язані і з небажанням зміненого керівного складу погодитись з тим, що його змінено», – розповіла голова ЦВК.

Та, з її слів, уже зараз всі дільниці працюють у штатному режимі без проблем.

«Також хочу сказати, що був такий прикрий випадок, який стосується Донецької області, одномандатний виборчий округ №46. Йдеться про підписання членами Дільничної виборчої комісії протоколу заздалегідь. Пояснення, які ми отримали від членів цієї комісії – вони це робили заради економії часу. Щоб в той період, коли вже йтиме підрахунок голосів, заповнювати лише ті частини протоколу, які відповідатимуть підрахунку. Та, зрозуміло, що такі дії несумісні з законодавством і мають отримати належну оцінку», – наголосила Сліпачук.

Також затримки із відкриттям дільниць стосувались того, що члени дільниць не могли знайти ключі, скриньки для голосування були не опечатані, не розклали бюлетені.

«Це скажімо, такі технічні проблеми, які інколи трапляються. На думку, ЦВК загальна цифра у 27 дільниць із майже 30 тисяч говорить про те, що процес розпочався належним чином», – підкреслила Тетяна Сліпачук.

Нагадаємо, у неділю, 21 квітня, в Україні відбудуться дострокові парламентські вибори, за підсумками яких буде сформовано дев’яте скликання Верховної Ради.

 

Loading...