ЦВК: Наразі не зафіксовано порушень, які б впливали на волевиявлення громадян

ZIK

ЦВК не зареєструвала порушень виборчого процесу, які б могли вплинути на результати волевиявлення громадян. Часто у ЗМІ з’являються повідомлення про такі випадки, однак потім з’ясовується, що вони взагалі немають нічого спільного із виборами.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив заступник Голови ЦВК Олег Конопольський.

За його словами, наразі найнижча явка в Івано-Франківській та Чернівецькій областях. Зокрема, на Буковині участь у голосуванні взяли менше ніж 13% виборців. Однак, слід пам’ятати, що найбільша кількість виборців, зазвичай, приходить під вечір.

«Також хотів би наголосити, що голосування закордоном відбувається спокійно. Були якісь невеликі черги, але все відбулося спокійно, на наших виборчих дільницях закордоном вибори проходять у штатному режимі», – розповів Конопольський.

Водночас він підкреслив: наразі таку явку важко охарактеризувати, адже влітку вибори «вже давно не відбувались».

«На сьогодні її неможливо із чимось порівняти. Я не можу навіть пояснити, чому така явка  і чи вона зросте. Ми сподіваємось, що надвечір люди прийдуть на дільниці. сьогодні – вихідний день, тим більше, літній період», – зізнався представник ЦВК.

Водночас він підкреслив: наразі явка є нижчою, ніж була у цей час на президентських виборах.

Окрім того, він зазначив: зараз не зафіксовано суттєвих порушень, які б впливали на результати волевиявлення громадян.

«У пресі часто з’являється інформація про певні порушення. Наприклад – знайшли якісь протоколи. Як виявилось, вони не мають стосунку до цих виборів. Це була чи провокація, чи якась недбалість, або ж люди просто викинули якісь документи», – зауважив Олег Конопольський.

Нагадаємо, раніше у ЦВК зазначали, що задоволені стартом голосування. Мовляв, із майже 30 тисяч дільниць з порушеннями відкрились лише 27.Loading...