Новини » Політика 21 липня, 2019, 17:55
Скасування депутатського імунітету: аналітик закликав Зеленського не впадати у крайнощі
ZIK
ZIK

Депутатську недоторканність в Україні слід пом’якшити та змінити, оскільки чинні норми не відповідають європейським стандартам.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив політичний аналітик, кандидат юридичних наук Олександр Москалюк.

Експерт прокоментував заяву очільника держави про те, що одним із перших законопроєктів, внесених у ВРУ Президентом України Володимиром Зеленським, буде проєкт закону щодо скасування недоторканності. Так, Олександр Москалюк зауважив, що серед європейських країн у парламентарів повністю відсутній імунітет лише у Нідерландах, у решті держав недоторканність існує.

Політичний аналітик зазначив, що є прихильником збереження депутатського імунітету.

«Просто його треба пом’якшити, його потрібно змінити, бо він не відповідає європейським стандартам. Але я боюся, що ми із однієї крайності – того імунітету, який у нас існував, – просто переходимо в іншу крайність. Наскільки це виправдано – я не впевнений», – зазначив Олександр Москалюк.

Експерт нагадав, що 2002 року Венеціанська комісія оприлюднила висновки, у яких зазначалося, що для країн, які не мають усталеної традиції демократії, повністю відсутній імунітет – не є добре, а це є спосіб, у тому числі, здійснювати політичні переслідування.

«Треба застосовувати компромісний варіант, тому що у світі загалом, якщо ми кажемо, чотирьох країнах немає імунітету», – додав Олександр Москалюк.

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбуваються дострокові парламентські вибори, за підсумками яких буде сформований склад дев’ятого скликання Верховної Ради.

У Центрвиборчкомі заявили, що в Україні відкрилися всі дільниці, з них 27 – із запізненням. У Нацполіції поінформували, що всі виборчі дільниці в Україні перебувають під охороною.

Як повідомляли, поліція відкрила десять кримінальних проваджень через порушення на виборах у ВР. Водночас, у ЦВК заявили, що до обіду не зафіксовано порушень, які б впливали на волевиявлення громадян.

Станом на 16 годину на дострокові вибори до Верховної Ради прийшли 36,21% громадян.

Не обійшлося і без курйозних випадків. Так, на Кіровоградщині виборча комісія використовувала каструлю замість сейфа. А у Львові 94-річна бабуся заснула на дільниці, а потім їла бюлетені.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-23 00:00 :18