Новини » Політика 21 липня, 2019, 19:50
Питання миру важливе, але, обираючи прем’єра, не слід забувати про економіку, – Ставнійчук
ZIK
ZIK

Без політики у питанні обрання нового прем’єр-міністра неможливо впоратись, адже саме коаліція депутатських фракцій вносить його кандидатуру на розгляд. Інша справа, що це має бути людина, яка обізнана з економікою та зможе паралельно налагоджувати роботу у напрямку миру.

Про це в ефірі телеканалу ZIK говорила член Венеціанської комісії у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук.

«Ми живемо в умовах парламентсько-президентської республіки, і треба розуміти, що питання прем’єр-міністра в тих умовах ліберальної демократії, яку будує Україна, є питанням внутрішньої політики. Тому без політики у цьому питанні не обійтись», – сказала Ставнійчук.

Вона наголосила, що в Конституції України зазначено, що саме коаліція депутатських фракцій вносить кандидатуру прем’єр-міністра. Інше питання, що це має бути спеціаліст, зокрема, в сфері економіки.

«Парламент і, в даному випадку, Президент з точки зору національного виживання повинні усвідомити, що це має бути технологічна людина з досвідом. Ця особа повинна знати, що таке внутрішня економіка, макро- та мікроекономіка і взагалі, що таке зовнішній світ, конкуренція. А також, що таке національний і трудовий капітал та ще багато чого іншого», – вважає вона.

На її думку, саме всі ці аспекти формують національний інтерес. Що ж стосується питання війни і миру, так, воно є найпершими і це підтверджує вся соціологія. Але тут треба бути дуже обережним.

«Якщо ми будемо вирішувати лише питання миру, ми не впораємося з тими завданнями, які є з точки зору національної безпеки та виживання. Тобто, мир і соціально-економічний розвиток – це два питання, які водночас є і ключовими завданнями, котрі мають йти паралельно в діяльності і наступного парламенту, і уряду.  Тому дуже важливо, наскільки тісними будуть відносини між президентом, парламентом і урядом і чи це буде війна не на життя, а на виживання», – додала Ставнійчук.

До слова, за результатами Національного екзитполу на позачергових парламентських виборах станом на 18 годину, до Верховної Ради проходять п’ять політичних партій: «Слуга народу» (43,9% голосів), «Опозиційна платформа – За життя» (11,5%), «Європейська солідарність» (8,9%), «Батьківщина» (7,6%) та «Голос» (6,3%).

Також перший заступник Голови Верховної ради Ірина Геращенко заявила, що влаштувавши дочасні вибори на період відпусток і канікул, команда Президента Володимира Зеленського розраховувала на низьку явку виборців.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-05 05:02 :44