Мінські домовленості не мають жодного стосунку до автономії Донбасу, – Гримчак

ZIK

У Мінських домовленостях немає нічого про автономію Донбасу, однак там прописане питання щодо «мовного самовизначення» нині окупованих територій. Та це зовсім не той регіональний формат мови, який пропонує низка політиків.

Про це в ефірі марафону «Парламентські вибори. Війна чи мир?» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юрій Гримчак

Він підкреслив: Мінські домовленості, особливо ті, які були підписані у 2015 році, не мають жодного стосунку до автономного статусу Донбасу.

«Там цього немає. Є особливості місцевого самоврядування, які надають місцевим органам влади – району, селу, селищу, місту – окремі повноваження. У тому числі – на території місцевих громад дозволяється мовне самовизначення», –розповів Гримчак.

Однак, за його словами, мовне самовизначення – зовсім не той регіональний статус російської, про який говорить низка політиків.

«Там далі розшифровується, що це таке. Це означає, що на вулиці і вдома ви можете розмовляти тою мовою, яку вважаєте рідною. Прочитайте це», – наголосив заступник міністра.

Що ж стосується амністії для низки бойовиків то, за його словами, це ухвалили ще в 2014 році.

«Закон повністю проголосований. його залишилось ввести в дію. Однак, він не звільняє від відповідальності, здається, за 19 статтям кримінального кодексу за тяжкі і особливо тяжкі злочини, як-то вбивство, зґвалтування, викрадення людей, тортури –», –зазначив Гримчак.

Натомість закон звільняє від відповідальності людей, які, наприклад, працювали в окупаційній адміністрації і не здійснювали тяжких чи особливо тяжких злочинів.

«Все це прописано в цих «особливостях місцевого самоврядування». Тому на сьогодні не слід казати, що Порошенко не хотів чогось робити чи Зеленський не хоче. Думаю, що і нинішня влада, і та, яка завтра прийде, діятиме так, як написано. Наприклад, ми сказали, зупинити вогонь. Це ж правильно», – вважає експерт.

Він наголосив: якщо «тиша» втримається, це буде першим кроком для виконання домовленостей, що були ще в 2014 році.

Як повідомлялось раніше, ппрезидент України Володимир Зеленський заявив, що він і його команда готові виконати всі пункти Мінських угод.

Loading...