«Голос» готовий пропонувати Вакарчука в прем’єри України, але це не самоціль

Святослав Вакарчук. Фото EPA-EFE

У партії «Голос» готові пропонувати лідера політсили Святослава Вакарчука в прем’єр-міністри України, але вважають, що слід визначитися з тим, хто формуватиме уряд.

«На прем’єр-міністра готові пропонувати (Вакарчука – ІФ), але питання, – хто формуватиме уряд. Дочекаймося остаточних результатів, і тоді вестимемо конкретні розмови», – сказала глава виборчого штабу (другий номер списку партії «Голос» на виборах) Юлія Клименко, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Водночас вона зазначила, що прем’єрство Вакарчука – не самоціль і не буде умовою входження в коаліцію.

«Оскільки та партія, яка виграє, має нести повну відповідальність, зокрема і за прем’єр-міністра», – додала Клименко.

Також вона зазначила, що поки що з партією «Слуга народу» у «Голосу» не було ніяких переговорів.

«Ми не будемо ділити міністерства відповідно до партійних квот. Ми хочемо делегувати людей, експертів за напрямками, які у нас є... Ми не наполягатимемо на тому, щоб наша людина очолювала міністерство. Все залежатиме з одного боку від коаліційної угоди, а з іншого – ми не погодимося на політичного міністра без досвіду та експертизи у відповідній сфері», – додала глава штабу.

Стосовно себе Клименко зазначила, що готова залишитися як депутатом у парламенті, так і перейти у виконавчу владу, залежно від партійної доцільності.

Відповідаючи на запитання, про комітет Ради, в якому вона себе бачить, Клименко відповіла, що може працювати як в комітеті економічної політики, так і в комітеті податкової та бюджетної політики.

Також Юлія Клименко заявила, що її політична сила не підтримує ідею позачергових виборів до місцевих рад у 2019 році.

«Країна втомилася від калейдоскопу кандидатів і виборів цього року. Нам треба всім видохнути, спокійно подивитися, як працюватиме парламент наступні 12 місяців і після цього приймати якісь рішення, в тому числі по місцевих виборах.

Тому що зараз є ідея про те, щоб зробити місцеві вибори раніше, в 2019 році. Ми цю ідею не підтримуємо. Ми вважаємо, що партії, особливо нові партії, які зайшли в парламент, повинні показати себе, показати свою роботу, і місцеві вибори мають відображати результати роботи нових сил у парламенті», - зазначила вона.

 

 

Loading...