Новини » Політика 21 липня, 2019, 15:27
Фальсифікації вигідні кандидатам мажоритарникам, – політичний експерт
ZIK
ZIK

Підкуп виборців, агітація та фальсифікації – усе це можливо під час проведення позачергових парламентських виборів 21 липня. Адже на мажоритарних округах кандидати змагаються за кожен голос.

Про це в ефірі телеканалу ZIK розповів політолог Олег Пастернак.

За його словами, низька явка – це наслідок нашої політичної культури, і того характеру, який має ця політична компанія.

«А підготовка її дуже низька. Очевидно, Україна була не готова до цих виборів і це зараз вилазить на поверхню», – каже політичний експерт.

Це стосується в тому числі і підготовки кадрів, зокрема, членів виборчих комісій.

«Останні президентські вибори були організовані краще. Ні в кого ніяких нарікань і претензій не було. Але президентські вибори – це абсолютно інший масштаб голосі. Парламентські – це коли на мажоритарних округах кожен голос, десяток, сотня голосів можуть відіграти досить серйозну роль під час підрахунку і встановлення результатів. Тобто, якщо активізуватися, то можна виграти вибори», – каже Пастенак.

Тому на цих виборах більша ймовірність, що результати будуть фальсифікувати.

«Фальсифікувати – є сенс. Є сенс витрачати на це зусилля, час, і відповідно ризикувати Тому це значною мірою було прогнозовано. Тому скандалів напевно буде багато. Стосовно порушень, то ловлять здебільшого простих людей, які за 500 грн роблять малі порушення. Справжніх винуватців не знаходять», – вважає політичний експерт.

За інформацією КВУ та громадської організації «Опора» – найпоширенішими є голосування без паспорту, агітація та підкуп виборців у день голосування

«Змінити це можна лише відрегулювавши законодавство. В Польщі за порушення виборчого закону – штраф – 1 млн злотих. І коли міжнародні спостерігачі приїздять до України, то вони не розуміють азарту з яким політичні технології працюють в нас. По –перших, ми молода країна і тільки виходимо з-під радянського образу, по-друге, влада дуже приваблива. Як для старих, так і для нових політиків», – резюмує Пастернак.

Нагадаємо,як писав ZIK, 175 посланців від української діаспори спостерігатимуть за позачерговими парламентськими виборами в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-25 22:08 :41