Новини » Політика 21 липня, 2019, 16:20
Фактор, який впливатиме на роботу ВР і тривалість каденції, назвала Марина Ставнійчук
ZIK
ZIK

Якщо явка виборців на парламентські вибори становитиме менше 50%, цей фактор накладатиме відбиток на подальшу роботу Верховної Ради та тривалість роботи парламенту.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявила член Венеціанської комісії у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук.

Гостя студії зауважила, що її очікування щодо активності виборців на дострокових парламентських виборах виправдалися, – вона прогнозувала, що явка виборців буде надзвичайно низькою. З її слів, це пояснюється тим, що волевиявлення відбувається нетрадиційно – у літній період.

Марина Ставнійчук наголосила, що така ситуація її хвилює з огляду на те, що саме активність виборців суттєво впливатиме на можливість фальсифікувати результати виборів, і тут є прямий взаємозв’язок.

«Чим нижча явка, тим більше можливості у тих, хто володіє адмінресурсом і різними ресурсами, вплинути на результати на виборчих дільницях, і це мене турбує», – сказала Марина Ставнійчук.

Експерт наголосила, що якою не була б явка виборців, це не вплине на визнання волевиявлення всередині країни. Марина Ставнійчук звернула увагу на те, що українське виборче законодавство є невдосконаленим і таким, яке дозволяє встановити результати виборів, навіть, якщо волевиявлення відбудеться на одній дільниці.

Водночас, Марина Ставнійчук застерегла, що у разі явки виборців на парламентські вибори на рівні менше 50% (експертка прогнозує, що на виборчі дільниці прийдуть 40-45% виборців), це накладатиме відбиток на подальшу роботу Верховної Ради та тривалість роботи Ради.

А політолог Володимир Цибулько, прогнозуючи, якою буде якість майбутнього складу парламенту, заявив, що 9-те скликання ВРУ, ймовірно, буде найменш професійним.

«Обличчя будуть нові, але професійні якості будуть відсутні. По суті, ми потрапляємо у таку дивну історію, коли 3-4 десятки кваліфікованих, справді, досвідчених політиків будуть «робити погоду», а молоді обличчя будуть бігати в ролі статистів», – вважає Володимир Цибулько.

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбуваються дострокові парламентські вибори, за підсумками яких буде сформований склад дев’ятого скликання Верховної Ради.

У Центрвиборчкомі заявили, що в Україні відкрилися всі дільниці, з них 27 – із запізненням. У Нацполіції поінформували, що всі виборчі дільниці в Україні перебувають під охороною.

Станом на 16 годину на дострокові вибори до Верховної Ради прийшли 36,21% громадян.

Не обійшлося і без курйозних випадків. Так, на Кіровоградщині виборча комісія використовувала каструлю замість сейфа. А у Львові 94-річна бабуся заснула на дільниці, а потім їла бюлетені.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-27 22:51 :42