Британія «роздає золоті візи» мільйонерам з Росії і Китаю, – розслідування

Мільйонери з Росії і Китаю можуть придбати британський паспорт за схемою, яку розробило Міністерство внутрішніх справ Британії.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на розслідування The Sunday Times і Dispatches Channel 4.

У розслідуванні йдеться, що заможні іноземці можуть виділити 2 мільйони фунтів для отримання громадянства за схемою «золотої візи» у Британії.

Журналістам вдалося отримати розповіді в юридичних і фінансових консультантів, які допомагали іноземцям-мільйонерам отримувати «золоті візи». Також вони згадували оточення президента РФ Володимира Путін та китайських військових.

«Консультанти повідомили журналісту, що вони допомогли отримати «золоті візи» членам сім'ї Каддафі, сину корумпованого міністра уряду Таїланду, єгиптянину, звинуваченому в корупції, еритрейцеві з можливими зв'язками з військовими операціями в Анголі і мільйонерам з Ірану і Іраку, чий бізнес постраждав від санкцій», – йдеться у повідомленні.

Один з них сказав, що «було простіше простого» обійти антикорупційні перевірки Міністерства внутрішніх справ, заявивши, що чиновники, які проводили перевірку, були непідготовленими випускниками шкіл, які використовували пошук в Google.

МВС Британії в грудні минулого року ненадовго призупинило дію цієї схеми через побоювання, що вона використовувалася організованими злочинними угрупованнями та для відмивання грошей, але кілька днів по тому її повернули. Джерела повідомляють, що відновлення зажадало Міністерство фінансів.

Схемою, яка вимагає вкладення мінімум 2 млн. фунтів стерлінгів в британській компанії, скористалися понад 11 000 осіб з моменту її створення в 2008 році. Так звана «віза інвестора першого рівня» дає заможним іноземцям право жити у Британії і можливість пізніше подати заявку на повне громадянство і отримати паспорт.

На відміну від інших країн, Британія не вимагає від заявників на отримання візи платити 2 млн. фунтів стерлінгів уряду і не обумовлює, що ці гроші повинні створювати робочі місця в Британії. Це дозволяє інвесторам забирати гроші назад за кордон після того, як вони отримали право на постійне проживання у Британії.

Loading...