У ГПУ та Нацполіції розповіли, що відомо про справу Шеремета

Слідство у справі вбивства Павла Шеремета стверджує, що протягом третього року розслідування допитало 200 осіб і вже доповіло президенту Володимиру Зеленському, про що повідомив і його офіс.

З відповіді Нацполіції від 19 липня: «В період з 20.07.2018 по теперішній час, допитано понад 200 осіб, а також проведено інші слідчі дії, в тому числі понад 100 тимчасових доступів до речей і документів… 13 комплексних судових експертиз, ряд оглядів речей і документів, накладено 3 арешти на інформацію, направлено 2 міжнародні доручення про проведення слідчих дій на території США і Швеції», повідомляє Українська правда.

Зокрема, «допитано колишнього працівника СБУ (його перебування під будинком Шеремета встановили журналісти) та проведено з ним слідчий експеримент, а також допитано власників автомобілів Sкоdа Осtаvіа, д.н.з. АА 2551 МО, Меrсеdеs білого кольору (автівки, які були вночі під будинком Шеремета і на які звернули увагу журналісти) і осіб, які ними користувалися на передодні вбивства Павла Шеремета».

У Нацполіції заявляють, що Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні триває та про хід його проведення 19 липня поінформовано Офіс президента Зеленського.

Як доповіли в Офісі президента, Зеленський заслухав звіт міністра Авакова та зараз це розслідування перебуває на контролі у глави держави».

У Генпрокуратурі повідомили , що хід досудового розслідування перебуває на постійному контролі генерального прокурора.

У ГПУ не стали коментувати слова свого очільника Юрія Луценка про нібито прогрес у справі. Відомство зазначило, що «закон не передбачає надання пояснень та коментарів».

Правоохоронці залишила без відповіді такі запитання: яка кількість осіб наразі перевіряється на причетність, чи отримувало слідство записи з камер, які вилучила Служба безпеки, чи були відкриті інші справи, які напряму або опосередковано стосуються вбивства Шеремета, чи встановлені факти спостереження за співробітниками УП, чи були здійснені спроби допитати екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка, з яким Шеремет зустрічався незадовго до вбивства, коли востаннє поліція чи СБУ звітували генпрокурору.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський у третю роковину вбивства заявив, що чекає на доповідь від генпрокурора, глави МВС, глави Нацполіції та голови СБУ.

Павло Шеремет загинув від вибуху вранці 20 липня 2016 року. Йому підклали вибухівку під автомобіль.

Слідство схиляється до версії про професійні мотиви убивства, але за три роки ані організаторів, ані виконавців вибуху не встановлено.

Журналісти «Слідство.Інфо» у власному фільмі-розслідуванні розповіли, що тієї ночі під будинком Шеремета стояли підозрілі червоний «Мерседес» і сіра «Шкода». Водій останньої Ігор Устименко виявився колишнім працівником СБУ. У Службі безпеки заявили, що він не виконував завдань відомства. Втім, Устименка допитали.

У вересні 2017 року стало відомо, що поліція засекретила всі судові рішення у справі.

 

Loading...