СБУ проводить обшуки на «ArcelorMittal»

Фото з вільних джерел

Співробітники Служби безпеки України в суботу проводять обшуки на ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» (Дніпропетровська обл.).

Про йдеться в пресрелізі  комбінату, інформує Інтерфакс-Україна.

«... Сьогодні, у вихідний день, напередодні професійного свята всіх металургів і гірників, в» АрселорМіттал Кривий Ріг «проходить обшук слідчого відділу управління Служби безпеки України в Дніпропетровській області», – йдеться у релізі ПАТ.

Виконуючий обов’язки генерального директора «ArcelorMittal Кривий Ріг» Олександр Іванов навів деталі того, що відбувається: «Представники Служби безпеки України прийшли з обшуком на сучасний, тільки що побудований об’єкт – третю машину безперервного лиття заготовок. У нас вилучили копії всіх документів по цьому обладнанню і почали перевірку з контролю іонізаційного випромінювання».

Він нагадав, що підприємство підозрюють в екоциді, хоча у них є дозвільні документи, пройдені екологічні перевірки, в тому числі позапланова в квітні поточного року.

«Ми підтвердили нашу готовність до нової, комплексної перевірки з екології і вже взяли участь в обговоренні плану подальших дій щодо поліпшення стану навколишнього середовища з представниками офісу президента», – запевнив  Іванов.

В.о. гендиректора запевнив також в готовності до співпраці в законодавчому полі, але «ці дії (обшуки) виглядають дещо нелогічними і ставлять під сумнів подальшу реалізацію масштабної програми модернізації в АрселорМіттал Кривий Ріг».

«АрселорМіттал Кривий Ріг» працює відкрито і прозоро. І ми сподіваємося на таке ж ставлення з боку влади і суспільства. Але події, що відбуваються останнім часом, ставлять під загрозу розвиток і подальше майбутнє підприємства та його колективу. Ми нікого не звинувачуємо, але хочемо бути впевненими, що всі дії будуть відбуватися виключно в законодавчому руслі за єдиними стандартами. Тому просимо про підтримку з боку наших партнерів і міжнародних організацій», – звернувся Іванов.

Крім того, він закликав посольства країн Великої сімки, Європейську бізнес асоціацію, Американську торговельну палату, Укрметалургпром, Федерацію металургів України та інші організації звернути увагу на ситуацію, що склалася і «допомогти забезпечити конструктивну співпрацю міжнародного бізнесу та влади».

В СБУ підтвердили факт проведення слідчих дій в рамках розслідування кримінального провадження у екоциді,  яке було відкрите раніше.

Як повідомлялося, СБУ відкрила кримінальне провадження щодо ПАТ «ArcelorMittal Кривий Ріг» за забруднення навколишнього середовища за ст. 441 Кримінального кодексу України (екоцид).

Раніше президент України Володимир Зеленський розкритикував «ArcelorMittal Кривий Ріг» за невиконання в строки зобов’язання щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні і закликав надати адресну фінансову підтримку тим людям, які постраждали через шкідливих викидів в атмосферу.

 

Loading...