Зарплати в 600 доларів – оцінка експерта Центру перспективних досліджень

ZIK

Щоб оцінювати можливість зростання зарплати до 600 доларів, має бути довготермінова стратегія розвитку економіки. Є питання щодо виробництва товарів з доданою вартістю, зовнішньої торгівлі й невикористання тих шляхів, які є.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Ігор Петренко.

Ведучий програми поцікавився, чи будуть українці отримувати зарплату в 600 доларів вже з 2021 року, про що каже Володимир Гройсман. Пан Петренко відповів, що ця заява має суто політичні мотиви.

«Прем'єр розуміє, що зараз вибори і його політична партія не є дуже рейтинговою, і найімовірніше, не потрапить до парламенту. Тому, звичайно, що йому треба застосовувати якісь такі моменти, щоб люди задумалися», – зазначив Петренко.

Зокрема він зауважив, що якщо порівнювати економічну ситуацію під час діяльності Гройсмана та Яценюка, то зараз вона є більш стабільною і трішки кращою. Але проти теперішнього прем'єра не було дискредитаційних кампаній, як проти Яценюка. 

«Він намагається показати, що той курс, який зараз є, можна продовжувати, і він може привести до середньої зарплати 600 доларів, але для цього потрібно, очевидно, проголосувати за нього», – сказав експерт.

Натомість, за його словами, якщо характеризувати реальні економічні показники для цього, то звичайно, що є проблеми з розвитком реального сектору економіки. Є багато питань до пріоритетів у внутрішній і зовнішній економічній діяльності. Він вважає, що для того, щоб оцінювати таку можливість, має бути довготермінова стратегія розвитку української економіки.

«Є питання щодо виробництва товарів із доданою вартістю, зовнішньої торгівлі і невикористання тих шляхів, які є. Наприклад, питання того, що в нас у посольствах немає торговельних місій. Ця пропозиція давно звучала, тому що якраз через ці місії йде комунікація з бізнесом, визначення пріоритетних напрямів», – пояснив гість програми.

Читайте більше новин на тему: Гройсман

Loading...