Новини » Політика 19 липня, 2019, 10:50
Відсьогодні заборонено оприлюднювати соціологічні опитування про вибори до Ради
Верховна Рада України. Фото: УНІАН
Верховна Рада України. Фото: УНІАН

Відсьогодні, 19 липня, заборонено оприлюднювати та поширювати соціологічні опитування щодо дострокових виборів до Верховної Ради.

Відповідна заборона зазначена у статті 67 закону «Про вибори народних депутатів України».

Згідно з пунктом третім статті 67, упродовж двох днів до виборів не можна оприлюднювати чи поширювати соціологічні опитування, пов’язані із майбутнім волевиявленням.

Читайте також: У рейтингів є замовники, виконавці та споживачі, – експерт про маніпуляції соціологією

«Забороняється оприлюднення чи поширення в інший спосіб результатів опитування громадської думки, пов'язаного з виборами, в тому числі щодо партій - суб'єктів виборчого процесу та кандидатів у депутати, протягом останніх двох днів перед днем голосування», – йдеться у законі.

Нагадаємо, за результатами всеукраїнського опитування громадської думки, яке було проведено 10-16 липня 2019 року і по величині вибірки увійшло в число найбільш великих соцопитувань в Україні за рік, найбільші шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: «Слуга народу» Дмитра Разумкова (41,2%), «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабиновича і Віктора Медведчука (18,6%), «Європейська солідарність» Петра Порошенко (11,1%) і «Батьківщина» Юлії Тимошенко (7,1%).

Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-17 15:44 :49