В Україні знімають фільм «Шевченко: перший самурай»

Образ Тараса Шевченка дедалі міцніше входить в масову культуру. Минулого року проєкт фільму Романа Перфільєва «Шевченко: перший самурай» переміг на конкурсі патріотичні фільмів, що його проводить Державне агентство України з питань кіно (Держкіно). Однак кіно це своєрідне, як для патріотичного. Режисер порівняв свій задум зі стрічками «Гордість і упередження й зомбі» та «Авраам Лінкольн: Мисливець на вампірів», де популяризація патріотичних ідей здійснюють засобами масової культури, а не високим менторством.

Бюджет стрічки – 24,5 млн. гривень із яких Кабінет міністрів України виділив, у відповідності до умов конкурсу, 19,6 млн гривень, – повідомляє ЛітАкцент.

«Ідея проекту виникла після Революції гідності, коли я побачив, у яких незвичних іпостасях постає Шевченко на плакатах українських художників. Тарас-байкер, хіпстер, космонавт… Окрім цього, я завжди цікавився японською культурою, зокрема самурайською. В якийсь момент мені здалося, що вона добре римується з українською, з її споконвічною ідеєю національно-визвольного руху», – зазначив Перфільєв в інтерв’ю detector.media.

Фільм знімає компанія Kristi Films, продюсер – Юрій Мінзянов, який продюсував трагікомедію «Припутні». Роль Тараса Шевченка грає Роман Луцький («Сторожова застава», «Брати. Остання сповідь»). Незважаючи на первісний острах, Мінзянов взявся за проєкт та участь у конкурсі.

«Уявіть Тараса Шевченка учнем самураїв. Він володіє східними єдиноборствами – такий собі супергерой середини 19 століття», – зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман за наслідками зустрічі із знімальною групою.

Зоймки планують завершити до кінця поточного року.

Loading...