Україна готова до можливих провокацій та спроб зірвати вибори, – МВС

У Міністерстві внутрішніх справ заявляють, що прорахували усі можливі провокації та спроби зриву майбутніх парламентських виборів. І до всього готові.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

«У цілому, за нашими оцінками, 93 суб’єкти виборчого процесу мають ознаки технічних в контексті введення в оману виборців або використання назв політичних партій, які підміняються неурядовими організаціями, товариствами з обмеженою відповідальністю, приватними підприємствами або навіть 24 випадки – це фактично ідентичність прізвищ, імен і частково по-батькові цих суб’єктів виборчого процесу. За цими фактами, наскільки нам відомо, 97 осіб були допитані Національною поліцією і є 5 вручених підозр загалом в контексті кримінальних порушень і здійснення злочинів у ході виборчої кампанії», – сказала Голова правління Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська.

Вона додала, що спеціалісти ОПОРИ зафіксували 1945 порушень.

«Серед 1945 порушень – 202 інциденти стосуються непрямого підкупу виборців, 93 порушення – зловживання з боку членів виборчих комісій, 44 факти – зловживання адмінресурсом, 17 – кримінальне втручання у виборчий процес, 7 фактів – порушення правил журналістів і спостерігачів», – заявила Ольга Айвазовська.

Одна з категорій порушень – перешкоджання виборчому праву шляхом обману. Тобто, реєстрація двійників, публікація або друк агітаційних матеріалів з використанням слоганів, логотипів, кольористики, шрифтів відомих політичних партій з метою введення в оману громадян.

Читайте також: Нові технології: В МВС розповіли, чим відрізнялась виборча кампанія-2019 від попередніх

Loading...