Україна дякує Європарламенту за ухвалення потужної резолюції проти Росії, – МЗС

МЗС України вдячне за нещодавно ухвалену Європейським Парламентом резолюцію, у якій вимагають звільнити понад 100 українських політв’язнів та 24 українських моряків. Також там засудили агресію Росії проти України.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

«Україна вдячна Європейському Парламенту за схвалення потужної резолюції із засудженням триваючої агресії Росії проти України та вимогою до Кремля звільнити понад 100 українських політичних в’язнів, що їх Росія незаконно утримує на своїй території, а також в окупованому Криму та Донбасі», – йдеться у заяві.

Там додали, що євродепутати окремо засудили дії РФ у Керченській протоці, захоплення 24 українських моряків та невиконання наказу Міжнародного трибуналу з морського права.

В МЗС відзначили, що Європарламент рішуче підтримав цілісність України.

«Знаковим є те, що у своєму рішенні новообраний Європарламент беззастережно підтримав суверенітет і територіальну цілісність України, наголосив на невизнанні російської окупації Криму та будь-якої правочинності законодавства і судочинства РФ на окупованому півострові, а також засудив масштабні переслідування українських громадян та придушення прав людини», – зазначають у заяві.

Також МЗС підтримало заклик до нових персональних санкцій до осіб, які відповідальні за переслідування та порушення прав людини, та готовність до введення нових економічно обмежувальних заходів.

«Рішення Європарламенту продемонструвало незмінну солідарність ЄС з Україною у її боротьбі проти російської агресії та активну підтримку європейською спільнотою зусиль України зі звільнення наших громадян з російського полону», – резюмують там.

Нагадаємо, 18 липня, новообраний Європейський парламент підтримав резолюцію, в якій вимагається негайно і без жодних умов звільнити українських громадян, які незаконно утримуються на окупованих територіях Донбасу, Криму та у РФ.

Loading...