У Китаї знайшли рештки найдавнішого ссавця зі сформованими під’язиковими кістками

Міжнародна наукова група встановила, що скам’янілості істоти знайденої на території Китаю, належали найдавнішому ссавцеві з повністю сформованими під’язиковими кістками.

Про це повідомляє китайське агентство Сіньхуа.

Скам’янілість ссавця мікродокодона виявили ​​в юрських відкладеннях в повіті Нінчен міста Чіфен автономного району Внутрішня Монголія (Північний Китай).

Після шестирічного дослідження палеонтологи прийшли до висновку про те, що цей вид примітивних тварин, жив приблизно 164 млн років тому, і у нього була така ж як і у сучасних ссавців будова під’язикових кісток.

У дослідженні взяли участь науковці з Китаю, США та Німеччини. Їх досягнення були опубліковані в журналі Science 19 липня.

«Відкриття виявилося унікальним, тому що мікродокодон став найдавнішим відомим науці ссавцем, чиї під’язикові кістки «вбудовані» в горлі як у сучасних представників цього класу тварин», – повідомив науковий керівник проекту професор Чжоу Чанфу.

За його словами, будова під’язикових кісток мікродокодона довжиною менше ніж один сантиметр має сідлоподібну форму, що відрізняє його, від ще більш примітивних рептилій зі стержнеподібною під’язиковою кісткою.

Для проведення дослідження знахідки довжиною 14,7 сантиметра і вагою 5-9 грамів експерти використовували комп’ютерну томографію та інші сучасні технології.

Як зазначають науковці, під’язикова кістка допомагає пережовувати і поглинати їжу невеликими шматками. На відміну від рептилій, ссавці ковтали маленькі шматки їжі.

Мікродокодон був знайдений на стику АР Внутрішня Монголія і провінцій Хебей і Ляонін. Цей район відомий як «скарбниця» для дослідження скам’янілих тварин і рослин мезозойської ери (від 251 млн до 65 млн. років тому). В останні роки тут зробили багато важливих відкриття раніше невідомих видів динозаврів, птахів і рослин.

Loading...