У Києві померла відома актриса і вчителька Євгенія Нищука

Учора, 18 липня, на 92 році життя померла народна артистка УРСР, театральний педагог, викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого – Валентина Зимня.

Про це повідомив міністр культури України Євген Нищук на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, причина смерті артистки невідома.

«Боляче... Пару тижнів тому ще був у Вас.. Ви сміялись і говорили про майбутнє.. Яке тепер без Вас.. Сумно і боляче.. Царство Небесне і вічна пам’ять нашій ВЧИТЕЛЬЦІ Валентині Іванівні Зимній.... І вічна Вам вдячність.. Мій Майстер...», – поділився думками міністр.

Валентина Зимня багато років викладала в університеті кіно. Серед її учнів – Євген Нищук, Сніжана Єгорова, Анатолій Гнатюк та чимало інших.

Багато учнів висловлюють слова подяки і співчуття близьким актриси, називаючи її «театральною мамою».

Нагадаємо, Валентина Зимня народилася 14 січня 1928 року в селі Вишнівчик, Хмельницька область, у сім'ї фельдшера-акушера. У 1950 році закінчила Київський театральний інститут. Відтоді працювала актрисою Чернівецького українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської. За все своє життя Валентина Іванівна зіграла більш ніж 60 головних ролей. З 1969 року викладала в Київському університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого і випустила 8 курсів.

Також вона знімалася в кіно. Серед її робіт картини «Вовчиця» (1967), «Леді Бомж» (2001), «Лісовик» (2006), «Повернення Мухтара» (2009). Актриса була нагороджена орденами Святої Ольги трьох ступенів за значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток України.

 

Loading...