Цьогорічний червень виявився найспекотнішим за останні 140 років

Минулий місяць став найспекотнішим червнем у світі за майже півтора століття.

Про це свідчить дослідження Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), повідомляє Інтерфакс-Україна.

За даними NOAA, середня температура повітря у світі у червні 2019 року становила 16,4 градуси за Цельсієм, що приблизно на 0,9 градуса вище середнього червневого показника з кінця XIX століття.

У дослідженні наголошується, що найсильніше спека в червні відчувалася в деяких районах Європи, Росії, Канади та Південної Америки.

Американські вчені попереджають, що через глобальне потепління температурні рекорди встановлюватимуться і в майбутньому.

«Це не останній рекордно спекотний місяць, який ми побачимо», – сказала метеоролог Кейті Делло агентству Associated Press.

У червні низка країн Європи зіткнувся з аномальною спекою: найбільше вона торкнулася Іспанії та Франції, де влада оголошувала найвищі рівні небезпеки через погоду.

На півдні Франції було встановлено рекорд найвищої температури повітря за всю історію метеоспостережень у країні. Протягом дня в комуні Карпентра в південному департаменті Воклюз повітря прогрілося до 44,3 градуса за Цельсієм.

Нагадаємо, синоптики прогнозують похолодання і дощі.

 

Loading...