Новини » Події 19 липня, 2019, 17:00
СММ ОБСЄ: З початку року на Донбасі загинуло понад 80 цивільних осіб
Український військовий на Донбасі. Фото: Міноборони України/Facebook/Anatolii Stepanov
Український військовий на Донбасі. Фото: Міноборони України/Facebook/Anatolii Stepanov

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні (СММ) у період із 1 до 14 липня підтвердила інформацію про трьох загиблих і 13 поранених цивільних осіб. Таким чином, загальна кількість жертв серед цивільного населення з 1 січня 2019 року становить 81 особу: 10 загиблих і 71 пораненого.

Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Команди СММ фіксували спричинені обстрілами та вогнем зі стрілецької зброї пошкодження цивільних об’єктів та інфраструктури в багатьох місцях уздовж лінії зіткнення, зокрема, поліклініки, електростанції, житлових будинків і працюючих шкіл. Одну зі шкіл у Золотому з початку цього року було пошкоджено вже 11 разів, востаннє – унаслідок стрілянини.

Місія зафіксувала більше 14 000 порушень режиму припинення вогню (супроти близько 14 350 за попередній двотижневий період). На ділянці розведення у районі Золотого, де СММ знову відзначила наявність сил і засобів, рівень порушень режиму припинення вогню залишався високим. На ділянці розведення у районі Станиці Луганської не зафіксовано жодного порушення режиму припинення вогню після того, як 26 червня Місія відзначила здійснення розведення сил та засобів на цій ділянці.

СММ виявила 119 одиниць озброєння, розміщених із порушенням узгоджених ліній відведення (зокрема 109 у непідконтрольних урядові районах). Місія також фіксувала наявність мін і невибухлих боєприпасів, у тому числі більше 1 000 нещодавно встановлених протитанкових мін біля Веселогорівки. У двох випадках вогонь зі стрілецької зброї відкривали поруч із патрулями СММ біля ділянки розведення сил і засобів у районі Золотого. В обох випадках кулі пролетіли над головами членів патрулів Місії.

Окрім обмежень, пов’язаних із наявністю мін, невибухлих боєприпасів і перехресним вогнем, спостерігачі стикалися з обмеженнями свободи пересування 4 рази у підконтрольних і 39 разів у непідконтрольних урядові районах.

У чотирьох випадках по безпілотних літальних апаратах (БПЛА) СММ стріляли зі стрілецької зброї. Крім цього, БПЛА СММ майже щодня зазнавали дії перешкод сигналу, за оцінкою, в результаті глушіння. Під час 22 із 25 польотів, що виконувалися 27 червня для пошуку БПЛА дальнього радіуса дії біля Заїченка, БПЛА малого радіуса дії зазнавали дії перешкод сигналу GPS. Місія втратила один БПЛА СММ малого радіуса дії під час виконання польоту над Хрещатицьким.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 13:45 :14