Політексперт розповів про «клонування» кандидатів в депутати

ZIK

Упродовж передвиборчої кампанії траплялося чимало казусів. Але найспритніші вирішили піти іншим шляхом і, навіть, зареєстрували кандидатів-клонів у тих виборчих округах, де мали найбільший сумнів щодо проходження у ВР.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів політичний експерт Сергій Биков.

«Цьогоріч на парламентських виборах є велика кількість кандидатів-клонів. І ми це спостерігаємо по всій країні», – сказав Биков.

Наприклад, у Кривому Розі у деяких кандидатів не просто схожі прізвища або співпадають прізвище та ім’я.

«У двох кандидатів співпадає прізвище, ім’я, по-батькові та навіть рік народження. І один кандидат балотується від «Батьківщини», а інший начебто є головою організації «Батьківщина – Кривий Ріг». Тобто клону зробили нове прізвище, ім’я, по-батькові, той самий рік народження. Скільки це коштує, це вже питання до кандидата. Але приблизно від 20 тисяч доларів. Все залежить від того, чи той кандидат, проти якого замовляють такого клона,  має високі рейтинги», – зазначив він.

Але, за його словами, зазвичай клонування відтягує близько одного відсотка. І, якщо подивитись на ретроспективу, то один відсоток на мажоритарному окрузі здається не багато, максимум 500-1000 голосів. Але інколи вони вирішують все.

«Якщо пригадати вибори 2014 року за змішаною системою, тоді з Дніпра Загід Краснов програв 430 голосів. І можна тільки уявити той рівень розпачу та розчарування, коли кандидат реально лідирував за соціологічними опитуваннями, а через клонів у нього, фактично, вкрали перемогу. І таких прикладів є безліч по всій країні», – наголосив Биков.   

Також він розповів, що у Київській області на 94 окрузі від «Слуги народу» балотується відомий телеведучий. І, щоб він не пройшов у парламент, теж були зареєстровані «клони».

«Проти кандидата зареєстрували кілька кандидатів-клонів у Київській області від «Слуги народу». Але і проти представника колишньої влади зареєстрували також клонів-тезок, які теж відтягатимуть частину голосів», – додав він.

Нагадаємо, відсьогодні, 19 липня, заборонено оприлюднювати та поширювати соціологічні опитування щодо дострокових виборів до Верховної Ради. А вже о 24-й годині у п’ятницю закінчується передвиборна агітація кандидатів у народні депутати України на позачергових виборах до Верховної Ради.

Loading...