Новини » Економіка 19 липня, 2019, 12:42
НБУ виграв суперечку у Верховному суді з компанією Коломойського
Ігор Коломойський. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН
Ігор Коломойський. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Велика палата Верховного суду вирішила, що націоналізація «ПриватБанку»не є істотною обставиною для розірвання іпотечних договорів, укладених з підконтрольними Ігорю Коломойському майновими поручителями.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що Верховний суд 2 липня відхилив касаційну скаргу підконтрольного Коломойському ПрАТ «Ерлан» (ТМ «Біола»), яке вимагало розірвання укладеного з НБУ іпотечного договору.

Відповідно до цього договору ПрАТ «Ерлан» надало НБУ в заставу майно вартістю 3 млрд грн, в якості забезпечення кредиту рефінансування, що надавався банку до націоналізації.

Позивач вважав, що внаслідок входження держави в капітал «ПриватБанку», відбулась істотна зміна обставин, коли кредитор (Національний банк) та боржник («ПриватБанк») поєднались в одній особі, повідомили в НБУ.

«Верховний суд погодився з правовою позицією НБУ, і таким чином, сформував судову практику в цій категорії справ. Наразі майнові поручителі за кредитами рефінансування «ПриватБанку» намагаються в судах розірвати іпотечні договори, посилаючись на істотну зміну обставин. Загалом, суди першої та апеляційної інстанцій вже ухвалили більше 50 судових рішень на користь НБУ, які набрали законної сили. Однак рішення Великої палати Верховного суду від 2 липня є першим у цій категорії справ, ухвалених на користь НБУ судом найвищої інстанції, яке не підлягає оскарженню», – наголосив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Читайте також: Велика Палата Верховного Суду вперше ухвалила рішення на користь Приватбанку 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-16 01:29 :08