Новини » Економіка 19 липня, 2019, 2:10
НБУ хоче знизити облікову ставку до 8%

Національний банк вперше опублікував середньостроковий прогноз зміни облікової ставки.

Про це повідомляє FinClub.

Цей прогноз складений на два з половиною роки – до кінця 2021 року.

«Базовий сценарій Національного банку передбачає подальше зниження облікової ставки до 8% протягом наступних років за умови стійкого зниження інфляції до мети 5%», – заявив глава НБУ Яків Смолій.

Україна стала восьмою країною в світі, центробанк якої почав публікувати прогноз облікової ставки.

Раніше цю практику впровадили Грузія, Ізраїль, Ісландія, Нова Зеландія, Норвегія, Чехія, Швеція.

«Ми схвалили рішення з сьогоднішнього дня почати публікувати прогноз облікової ставки в рамках щоквартального перегляду макроекономічного прогнозу. Публікація прогнозу процентної ставки є частиною еволюційного процесу посилення прозорості монетарної політики для центральних банків – таргетерів інфляції», – заявив Смолій.

«Найстрімкіше зниження ставки очікується протягом 2020 року разом з поверненням інфляції до цільового діапазону і поліпшенням інфляційних очікувань», – розповів глава НБУ.

На малюнку НБУ показав, як змінювався внутрішній прогноз облікової ставки після кожного рішення НБУ в останні кілька років.

Регулятор розраховує, що публікація прогнозу ставки зробить зрозумілішою і прогнозованою монетарну політику НБУ для всіх стейкхолдерів.

«Така інформація буде корисна для бізнесу, аналітиків, домогосподарств. Вона може знадобитися під час прийняття інвестиційних рішень, розробки планів бізнесу, схвалення рішень щодо заощаджень», – перерахував Смолій.

«Прогноз ставки буде формувати очікування учасників ринку, що дозволить НБУ посилити вплив облікової ставки на вартість фінансових ресурсів і, в подальшому, на інфляцію. Значить, від публікації прогнозу ставки виграють всі», – сказав Смолій.

Прогноз не є зобов’язанням Національного банку, тому «облікова ставка може відхилятися від прогнозу в разі зміни макроекономічних умов», сказав він.

Прогноз буде публікуватися у вигляді віялової діаграми. Центральна лінія буде показувати прогноз облікової ставки за базовим сценарієм, а смуги навколо неї – довірчі інтервали, які показують ймовірність того, що фактичний рівень облікової ставки буде в межах певного діапазону значень.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 12:51 :55