Мороз пропонує майнову люстрацію

ZIK

Замість політичної та ідеологічної в Україні треба ввести майнову люстрацію. Якщо чиновник має будинок, то має пояснити, де взяв гроші на нього.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив ексголова Верховної Ради України (1994-1998, 2006-2007 рр.) Олександр Мороз.

Пан Мороз вважає, що в Україні не потрібно проводити політичну чи ідеологічну люстрацію. На його думку, якщо людина працює на державній службі чи на керівній посаді, але робила так, як передбачено в законі, старалася для вирішення питань, які входять до її повноважень, то нехай працює.

«Але давайте введемо майнову люстрацію. Якщо маєш такий будинок, поясни, де ти взяв гроші на нього? Якщо ти не можеш пояснити, тоді поки що тебе не посадять, але не лізь у владу. В Конституції записано, що людина, яка займається прибутковою діяльністю, не може бути ні президентом, ні депутатом, ні керівником виконавчої структури. Чому це ігнорується? То хто порушує Конституцію?» – зазначив Мороз.

Окрім цього, ведуча поцікавилася, якщо б декомунізація розпочалася ще 27 роки тому, чи виникало б зараз вічне мовне питання. Пан Мороз відповів, що мовне питання і декомунізація це не пов'язані речі, але одне й інше використовується з метою відстоювання нібито своєї позиції, але насправді розвивають для того, щоб відвернути увагу від того, що сьогодні відбувається насправді.

«Якби двадцять і трохи більше років тому хтось говорив про декомунізацію, то його б не сприйняли просто як людину. Тим паче, що в суспільстві було багато чесних людей, і кожен десятий входив у партію, але не можна було когось запідозрити у чомусь, що суперечить інтересам людей. Коли сьогодні намагаються все кивати туди, то давайте подивимось на узбережжя наших річок, морів, на дачі – там такі вілли, що не снилося західним олігархам. У мене виникає питання, а ви там знайдіть будинок комуняки», – наголосив політик.

Як повідомляли, президент Володимир Зеленський збирається змінити закон про люстрацію. Він хоче туди внести перелік посад всіх представників влади, які керували країною з 2014 по 2019 роки. Це – президент, працівники уряду, нардепи, чиновники.

Посли країн «Великої сімки» G7 виступили із заявою, в якій підтримують притягнення до відповідальності винуватих у зловживанні владою, але відзначають відмінність нинішньої ситуації в Україні від постреволюційної.

Loading...