Microsoft попередила 10 тисяч користувачів про атаки хакерів з різних країн, зокрема з Росії

Microsoft попередила майже 10 000 користувачів, що хакери з різних держав зламали або намагалися зламати їх облікові записи в минулому році.

Програмний гігант показав, що близько 84 відсотків цих атак спрямовані на підприємства, а решта 16 відсотків – на особисті облікові записи електронної пошти. Статистичні дані показують ступінь атак з боку держави і про те, що останнім часом від цих хакерів постраждали до 1600 особистих облікових записів Microsoft, – повідомляє Дзеркало тижня.

За словами Microsoft, більшість цих атак походить від хакерів в Ірані, Північній Кореї і Росії. «Ми спостерігаємо активну діяльність з боку хакерів, яких ми називаємо Гольмій і Меркурій, які працюють в Ірані, Талія з Північної Кореї і двох хакерів, які працюють у Росії, яких ми називаємо Ітрій і Стронцій», – пояснює Том Берт, корпоративний віцепрезидент і безпеки і довіри клієнтів Microsoft, повідомляє Verge.

Принаймні одна з цих груп, яку Microsoft визначає як Стронцій, – це російський колектив Fancy Bear, який раніше брав участь у зломах Національного комітету Демократичної партії в 2016 році й атаках NotPetya на українські банки та інфраструктуру в червні 2017 року.

Торік Microsoft попередила, що хакерські групи в національних штатах вже націлені на трьох кандидатів на середньострокову перспективу, а попередження компанією 10 000 користувачів у минулому році підкреслює, що ця проблема не зникне відразу.

«Таким чином, проблема реальна й неослабна. Час шукати рішення», – говорить Берт. «Урядам і громадянському суспільству відводиться важлива роль, але технічна індустрія також несе відповідальність за захист демократії», – сказав він.

Раніше глава Кіберполіції Сергій Демедюк в інтерв’ю DT.UA заявив про те, що хакерські угруповання, зокрема такі як Fancy Bear, The Shadow Brokers та інші, що мають відношення до Росії, напередодні виборів активізувалися в українському кіберпросторі. Дедалі частіше фіксуються масові поширення модифікованого шкідливого програмного забезпечення, яке вони вже використовували під час атак на об’єкти критичної інфраструктури, а також зовсім нового.

Loading...