Клімкін: Паспортизації Донбасу – це послання Путіна не тільки Україні, а насамперед Заходу

Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що паспортизації Донбасу – це насамперед послання Путіна Заходу, а не Україні.

Про це він написав у Facebook.

«Вже два дні всі обговорюють нове російське рішення щодо паспортизації Донбасу. Лунають експертні думки про бажання Росії встановити прямий контроль над всім регіоном, про втручання в наші внутрішні справи та багато іншого. Якісь з думок поділяю, якісь – не дуже», – написав Клімкін.

За його словами, всі упускають дуже важливий аспект.

«Це ж послання Путіна не тільки й не стільки нам, а насамперед Заходу. Причому саме напередодні наших виборів. І це послання дуже просте: «Давайте обговорювати федералізацію України. Робити це потрібно на наших умовах. Росія хоче контролювати щонайменше весь Донбас. І, врешті-решт, вся Україна є зоною нашого прямого впливу», – додав міністр.

Тобто, як пише Клімкін, все має йти за російським сценарієм, або саме російський сценарій Кремль підготує разом з Заходом і сам реалізує. За згоди Заходу.

«Протидія цьому існує. Але можлива і ефективна вона буде лише в разі нашої стратегічної та довірливої взаємодії з нашими друзями та партнерами. І бачення стратегії маємо надати ми. До того, як свій сценарій почне нав’язувати Росія», -резюмував він.

Нагадаємо, 14 червня Росія почала видачу своїх паспортів жителям самопроголошеної «Донецької народної республіки».

Читайте більше новин на тему: паспорти РФ

Loading...