Карасьов спрогнозував три варіанти розвитку подій на Донбасі

ZIK

По Донбасу можуть бути такі рішення: перше – військовим шляхом звільняємо регіони, повертаємо туди українську культуру, прапор і свідомість. Друге – відмовитися від цих територій і будувати однорідну економку, орієнтовану тільки на Європу. І третє – децентралізація держави та автономія регіонів. Але на це ніхто не піде.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK розповів політолог Вадим Карасьов.

На думку Вадима Карасьова, є три варіанти розвитку подій на Донбасі:

«Перший – військовим шляхом звільняємо ці регіони, повертаємо туди українську культуру, український прапор й українську свідомість. Тобто ту модель нації, яку генерує Галичина протягом 30 років», – зазначив політолог.

Другий можливий варіант розвитку подій на Донбасі, за словами Карасьова, – це відмова від окупованих територій.

«Такий варіант, до речі, пропонували вихідці з Галичини, депутатська група «Самопоміч» ще у 2015-2016 роках. Тобто ще один варіант – відмовитися від цих території, будувати мононацію, однорідну культуру, однорідну економку, яка буде орієнтуватися тільки на Європу, а не на російські ринки», – коментує експерт.

І третій шлях, за яким можуть розвиватися події на Донбасі, додав пан Карасьов, це децентралізація держави.

«А тут є багато ймовірних варіантів. Від конфігурації до федерації, до автономних статусів областей або до децентралізації місцевого рівня», – заявив Карасьов.

Водночас експерт зазначив, що нинішня українська влада не піде на те, аби дати автономію Донбасу.

«Хто візьме на себе таку відповідальність у нинішніх умовах? Нова влада на готова піти на це. Це може зробити тільки лідер, який відчуває силу», – підкреслив пан Карасьов.

Нагадаємо, Вадим Карасьов заявляв, що після виборів в Україні цілком може утворитися однопартійна більшість. Але партії «Слуга народу» і президенту буде краще, якщо відповідальність за виконавчу владу розподілятиметься ще з якоюсь політичною силою.

Loading...