Експерт прогнозує здорожчання газу в серпні

ZIK

Сьогодні закінчується так званий низький сезон, розпочинається активна «закачка» газу в підземні сховища, відповідно, ціни йдуть вверх. Тому вже у серпні ми побачимо зовсім інші тарифи.

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив експерт із питань енергетики Валентин Землянський.

Валентин Землянський зауважив, що «Нафтогаз» сьогодні перетворився на неконтрольовану державою структуру й фактично став «газовим ватиканчиком» всередині України.

«От прем’єр сказав, а голова правління «Нафтогазу» Коболєв відповідає, що він цього робити не буде. І те, що ціни на газ було знижено, зараз подається як велика перемога «Нафтогазу». Але це не так.

Ціни було знижено через зміну ситуації на зовнішньому ринку. Та останнім часом ситуація змінилася в протилежну сторону», – заявив експерт.

Відтак, пояснює Валентин Землянський, вже у серпні ціни на газ в Україні зміняться.

«На європейських ринках відбувся ріст, і ціни пішли вгору. Низький сезон закінчується, розпочинається активна «закачка» газу в підземні сховища, відповідно, ціни йдуть вверх. Тому вже в серпні ми побачимо зовсім інші тарифи. Також впливатиме на підвищення цін і закінчення виборів. Адже з політичної точки зору зниження цін на газ не буде актуальним питанням», – прокоментував гість програми.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів зобов’язав «Нафтогаз України» знизити ціну природного газу для населення в липні ще на 650 гривень за тисячу кубічних метрів.

«Нафтогаз України» розрахував нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в липні. Нова ціна визначена на рівні 4 905,67 гривні за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ та транспортних витрат).

Loading...