Данія надала дозвіл на будівництво Baltic Pipe – конкурента Північного потоку-2

Baltic Pipe

Проект з доставки норвезького газу в Польщу газопроводом Baltic Pipe отримав перше схвалення від уряду Данії, в той час як королівство вже кілька років не погоджує будівництва газопроводу «Газпрому» «Північний потік-2».

Про це повідомляє Finance.ua.

Данське агентство з охорони навколишнього середовища видало дозвіл на будівництво виходу газопроводу на сушу на східному узбережжі Данії. Рішення було прийнято регулятором 12 липня і розкрито на сайті проекту.

Тепер данський газотранспортний оператор Energinet може перейти до наступного етапу – отримання дозволів від 13 муніципалітетів по сухопутній трасі магістралі. Газопроводу також потрібне схвалення від Данського енергетичного агентства щодо морської ділянки в данських водах.

Тим часом Данія вже кілька років не погоджує заявку проектної компанії «Північного потоку-2» Nord Stream 2 AG на проходження морської магістралі в данських водах. Компанія подала три заявки: одну (з найкоротшим маршрутом) на проходження магістралі в територіальних водах, вона повторює раніше узгоджений маршрут першого «Північного потоку». Влада Данії прийняла спеціальний закон, що вимагає узгодження подібних заявок МЗС країни. Дві інші заявки проходять через виняткову економічну зону Данії.

Довідка IA ZIK

Baltic Pipe – планований газопровід, що повинен з’єднати газотранспортні системи Данії і Польщі. Його запуск призначений диверсифікувати поставки газу на польський ринок і підвищити рівень енергетичної безпеки. Угоду про будівництво підписали в 2007 році Польська нафтова і газова компанія (PGNiG), данська компанія Energinet.dk і газовий оператор магістральних мереж Gaz-System. У січні 2009 року PGNiG прийнято рішення про передачу інвестицій в Gaz-System.

Нагадаємо, глава МЗС Росії назвав політизованою позицію Данії щодо будівництва «Північного потоку – 2».

 

Loading...