Cудові суперечки між «Нафтогазом» і «Газпромом» треба врегулювати найближчим часом, – економіст

ZIK

Україна може мирними переговорами домовитися про зниження ціни на російський газ. Лише після цього варто піднімати питання обсягів газу, які Україна купуватиме для власного споживання.

Про це під час програми «Коментарі» на телеканалі ZIK розповів економіст Віктор Скаршевський.

Експерт вважає, знижка на російських газ можлива, оскільки Україна однаково його купує через європейських посередників і переплачує при цьому дуже багато. За підрахунками Скаршевського, близько 300-400 мільйонів долларів щороку.

Із його слів, реверс – це той самий російський газ. «Є сумніви, що реверс газу до кінця є прозорим. Тому що велика частина коштів проходить через швейцарські фірми, і видно, що велика частина лишається в офшорах. А прямі контракти знизять ціну на газ для українських споживачів», – вважає економіст.

Він зазначив: Україна споживає близько 30 млрд куб. на рік: 16 млрд – населення, решта – промисловість.

«Тут головне домовитись не про обсяг, а про ціну, тому що обсяги наразі зрозумілі. Якщо українська економіка буде динамічно розвиватись, то необхідно буде більше природного газу для виготовлення різного роду продукції», – каже економіст.

На думку Віктора Скаршевського, судові суперечки між «Нафтогазом» і «Газпромом» треба врегулювати найближчим часом.

«Якщо не домовлятися про мирне врегулювання, то суди можуть тягнутися роками. Треба шукати компроміси і поступатися принципами як з однієї, так і з іншої сторони. А ще краще починати все з чистого аркуша і бажано за європейськими правилами», – підсумував експерт.

Нагадаємо, як писав ZIK, Президент України Володимир Зеленський 11 липня зустрівся з представниками НАК «Нафтогаз України» і Міністерства енергетики та вугільної промисловості, щоб обговорити ситуацію на енергетичному ринку країни та можливості для зниження ціни на газ для населення.

Loading...