Новини » Спорт 18 липня, 2019, 1:49
Зіграно десять заключних матчів у відповідь першого кваліфайраунду Ліги чемпіонів
ua-football.com

На зелених полях десяти міст Старого Світу вчора, 17 липня, було зіграно заключні десять поєдинків з 16-ти матчів у відповідь першого кваліфікаційного раунду футбольної Ліги чемпіонів УЄФА сезону-2019/2020.

Перший кваліфікаційний раунд Ліги чемпіонів – це боротьба 32-х команд за право пройти до наступного раунду відбору. 16 з них за підсумками двоматчевих протистоянь отримали шанс продовжити боротьбу у турнірі, а ще 16 опустилися «поверхом» нижче – до кваліфікації Ліги Європи УЄФА.

Перші поєдинки раунду відбулися тиждень тому. На поточному тижні зіграно матчі у відповідь, які було розбито на два ігрових дня. Шість з них було зіграно у вівторок, 16 липня, а вчора, 17 липня, відбулися решта десять поєдинків А вже за тиждень – другий кваліфікаційний раунд Ліги чемпіонів повідомляє ua-football.com.

Примітка – підкреслено команди, які вийшли у другий кваліфікаційний раунд ліги чемпіонів.

АІК (Швеція) – «Арарат-Вірменія» (Вірменія) – 3:1 (перший матч – 1:2)

Голи: Енок Гойтом 46, Енок Гойтом 52, Себастьян Ларссон (пенальті) 62 – Антон Кобилко 77

Як і очікувалося, переваги в один м’яч, здобутої в першому матчі протистояння, «Арарат-Вірменії» виявилося замало. Вірменський чемпіон повинен був витискати більше з домашнього поєдинку, до якого АІК підготувався не найкращим чином та ще й позбувся через вилучення гравця вже на 13-й хвилині.

Але відсутність досвіду далася взнаки. Вірмени виграли 2:1, що не налякало, а лише розізлило АІК. Шведи провели домашній матч наполегливо, хоча й забивали лише після перерви. Старалися й гості, частенько били по воротах, однак одного результативного удару їм виявилося замало. 3:1 і перемога шведів 4:3 за сумою двох матчів.

Артур Даніелян всю гру просидів на лавці для запасних «Арарат-Вірменії».

«Карабах» (Азербайджан) – «Партізані» (Албанія) – 2:0 (перший матч – 0:0)

Голи: Філіп Озобіч 51, Дані Кінтана 90+4

Перший матч цього протистояння був нудним, другий – лише трохи веселіший. «Карабах» володів шаленою перевагою в площині контролю м’яча, але ударів в ствір завдав майже стільки ж, скільки й суперник.

Втім, головне для «Карабаха», що ці постріли не були холостими. Спершу Філіп Озобіч ударом головою замкнув глибоку подачу з флангу, а потім Дані Кінтана використав вихід один на один.

Додамо, що «Карабах» в наступному раунді зіграє з чемпіоном Латвії ФК «Рига».

«Рига» (Латвія) – «Дандолк» (Ірландія) – 0:0, пенальті – 4:5 (перший матч – 0:0)

Вилучення: Херді Пренга («Рига», 111)

А переможцем у цій парі стала ірландська команда… 180 і 30 хвилин обом командам виявилося недостатньо для того, аби забити бодай один гол. «Рига» ще й в меншості догравала, та все ж дотягнула до серії пенальті. Щоправда, радості то команді не принесло – три промахи проти двох у «Дандолка» визначили тріумф ірландського колективу.

Роман Дебелко у складі «Риги» відіграв цілий матч і реалізував свій пенальті в серії (стартовий). Але, але...

«Русенборг» (Норвегія) – «Лінфілд» (Північна Ірландія) – 4:0 (перший матч – 2:0)

Голи: Андрес Кондрадсен 20, Андрес Кондрадсен 51, Бабаджіде Акінтола 69, Андре Елланд 85

«Русенборг» не відчув проблем в цьому протистоянні – ні в першому, ні в другому матчах. На своєму полі норвежці, що логічно, забили вдвічі більше, аніж на виїзді.

«П’яст» (Польща) – БАТЕ (Білорусь) – 1:2 (перший матч – 1:1)

Голи: Якуб Червінскі 21 – Ерін Мукам (пенальті) 82, Захар Волков 87

А пам’ятаєте протистояння БАТЕ з «Олександрією» в Лізі Європи? За вихід до групового етапу? Вміло тоді білоруська команда спрацювала за рахунок досвіду. Вибралася зі скрутного становища після незручної домашньої нічиєї 1:1. Поступалася за ходом зустрічі на виїзді, але забила два голи наприкінці поєдинку.

Яке ж дежавю… Майже за аналогічним сценарієм пройшло протистояння БАТЕ з «П’ястом». Поляки добре зіграли на виїзді, рішуче розпочали домашній поєдинок, але пропустили двічі перед фінальним свистком. Такий стиль може стати фірмовим для БАТЕ.

«Селтік» (Шотландія) – «Сараєво» (Боснія і Герцеговина) – 2:1 (перший матч – 3:1)

Голи: Раян Крісті 26, Калум МакГрегор 76 – Бенжджамін Батар 63

Мар’ян Швед травмований, тому не брав участі і в другому поєдинку першого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів. Хоча, певно, зіграв би, якби був здоровий, бо «Селтік» цей поєдинок розглядав як тренування з підвищеною відповідальністю… Ще б пак – після гостьової перемоги 3:1.

У «Селтіка» були проблеми, але команда доклала рівно стільки зусиль, скільки треба було для того, аби порадувати своїх вболівальників. В наступному раунді кваліфікації чемпіон «Шотландії» зіграє з «Нимме Калью».

«Марібор» (Словенія) – «Валюр» (Ісландія) – 2:0 (перший матч – 3:0)

Голи: Рок Кронаветер 11, Маркос Таварес 32

На своєму шляху до другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів «Марібор» не помітив «Валюр». 5:0 за сумою двох матчів. Далі – протистояння зі шведським АІКом.

«Сутьєска» (Чорногорія) – «Слован» (Словаччина) – 1:1, пенальті – 3:2 (перший матч – 1:1)

Голи: Александар Шофранац 90+3 – Андра Шпорар 49

Ефектно «Сутьєска» пішла від поразки. Гол, який перевів гру в доданий час, а потім – і в серію пенальті, був забитий на 90+3-й хвилині після подачі кутового… А там вже чорногорці на емоційному підйомі виграли і «лотерею».

Українець Артем Сухоцький у складі «Слована» відіграв весь матч, але пенальті не бив.

ЧФР «Клуж» (Румунія) – «Астана» (Казахстан) – 3:1 (перший матч – 0:1)

Голи: Білель Омрані 10, Євгеній Постніков (автогол) 26, Білель Омрані 73 – Роман Муртазаєв 4

Роман Григорчук, певно, прорахувався зі стратегією. В першому матчі цього протистояння «Астана» грала недостатньо агресивно. А повинна була б, бо матч був домашній – за шаленої підтримки трибун стадіону у Казахстані. Ледь-ледь «Астана» зуміла вичавити з себе один гол після розіграшу кутового, чого виявилося замало в контексті двох матчів. «Клуж» зробив ставку на домашню гру і домігся потрібного рахунку.

А, можливо, все простіше і справа не в стратегії. Можливо, це все, на що нині здатна «Астана»… ЧФР «Клуж» володів значимою перевагою і це ще диво, що казахам вдалося забити гостьовий гол.

Тим паче – такий швидкий. Вже на четвертій хвилині Роман Муртазаєв наче з пращі вистрілив з-за меж штрафного майданчика. Це суттєво спрощувало життя команді українського тренера, але ж «Клуж» також довго не запрягав. Спершу був гол ударом голови після подачі з флангу, потім – зрізка на автогол від Постнікова під час прострілу з флангу, а на заврешення – фатальний удар по амбіціях «Астани» у Лізі чемпіонів – гол після легкого дотику п’яткою у виконанні Омрані… Григорчуку можуть і не вибачити.

Тренер і так був під тиском, а тепер… Але зачекаємо. Поки що констатуємо лише факт – «Астана» вилітає до Ліги Європи.

«Лудогорець» (Болгарія) – «Ференцварош» (Угорщина) – 2:3 (перший матч – 1:2)

Голи: Георгі Тарзієв 24, Марцель Гойстер (автогол) 69 – Ігор Харатин 17, Міхал Шкварка 21, Токмак Нгуен 48

Вилучення: Космін Моці («Лудогорець») 82

Домашня перемога 2:1 в контексті двоматчевого протистояння дає вкрай малу перевагу. За суттю, ніякої переваги, адже суперника такий рахунок лише мобілізує і підштовхує до сміливих дій у матчі-відповіді вже на своєму полі. Проте після першого поєдинку «Ференцвароша» проти «Лудогорця» були інші відчуття – Сергій Ребров випромінював вдоволення. Вдоволення в першу чергу від гри, а вже потім – від рахунку. Відчувалася впевненість угорської сторони.

І ті відчуття не були оманливими. «Ференцварош» чудово провів поєдинок на полі колись грізного «Лудогорця». А особливо помітними були українці. Олександр Зубков вже на 17-й хвилині наче рукою подав м’яча від кутового прапорця на голову Харатіна – Ігор завдав бездоганного удару.

І поки болгари приходили до тями, угорці провели ще одну разючу атаку. Зубков прийняв передачу від центру поля, обробив м’яча перед штрафною зоною суперника, трохи наблизився до воріт і віддав передачу на Шкварку. Той віртуозно обробив кулю і пробив в дальній кут – 2:0.

Щоправда, одразу ж «Лудогорець» один гол відквитав (після подачі кутового), але в цілому команда Реброва не випускала контролю над грою з рук. Навіть коли у ворота угорців був призначений пенальті… Сверчок вирішив «зпіжонити» і пробити «паненкою», але голкіпер «Фраді» встиг викинути руку під поперечину…

Все остаточно зрозуміло з переможцем дуелі стало на початку другого тайму, коли шикарним індивідуальним голом відзначився Токмак Нгуен. «Лудогорець» після того забив вдруге, але повинен був забивати мінімум ще чотири рази. Звісно ж, такого не відбулося.

До речі, треба сказати про ще одну вдалу дію Олександра Зубкова. Український нападник «Ференцвароша» в центрі поля наткнувся на грубий фол (гра прямою ногою) з боку Косміна Моці, спричинивши вилучення у складі суперника. Чудова гра українців (Ігнатенко був замінений на 57-й хвилині), чудова гра команди Реброва… І що найцікавіше – далі буде легше. Принаймні, в другому раунді кваліфікації, де «Ференцварош» зіграє проти не статусної мальтійської «Валетти».

2019-08-25 20:48 :50