Єдине, що зараз відділяє наших моряків від свободи – це відсутність політичної волі, – Полозов

ZIK

Українських полонених моряків можуть відпустити у будь-який день. Для цього потрібна політична воля з боку Росії та України.

Про це в прямому ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK  заявив  а.двокат полонених моряків, Микола Полозов

«Попереднє продовження терміну за ґратами суд продовжив на три місяці. Якщо б судове засідання цими днями не відбулося, то наступної неділі російські правоохоронці повинні були визволити російських моряків з-під варти. Але враховуючи факт, що російська влада хоче контролювати процес звільнення українських моряків, в тому числі, в рамках домовленостей між Путіним і Зеленським, звичайно, зручніше, коли моряки перебувають під вартою. Тим більше, що звільнити їх можна за один день, для цього потрібна постанова слідчого. Судове засідання проводити не треба, тому з технічної точки зору ніяких додаткових перешкод для звільнення немає.  Проте є політичні домовленості.  Єдине, що зараз відділяє наших моряків  від свободи – це відсутність політичної волі Росії і України», – каже Микола Полозов.

Адвокат полонених моряків каже, що фактично немає підстав тримати хлопців під вартою.

«Йдеться про виконання рішення трибуналу ООН. І про це було вказано і в ноті російського МЗС, яку 25-го червня Росія направила до України та до міжнародного трибуналу. Фактично, в Росії є всі підстави, щоб відпустити моряків. Це написано в рішенні Міжнародного трибуналу, але він не зобов’язав припиняти кримінальні справи проти українських бранців. Тому Росія просить надати письмові гарантії», – пояснює Полозов.

Надати такі гарантії готова український омбудсмен, Людмила Денісова. Вона заявила, що готова виступити поручителем за всіх 24-х моряків.

«Подивимося, як на це відреагує російська влада. З точки зору російського законодавства, такий варіант прийнятний. І на мою думку, це може бути один із реальних варіантів визволення моряків», – певен Полозов..

Проте крім полонених вояків, у російських тюрмах перебувають ще сотні українських в’язнів. Їх права ніхто не захищає, бо вони не внесені до офіційних списків.

«Цих людей переслідують по політичних мотивах. Якщо говорити про українців, які є в російських тюрмах, то йдеться про тисячі людей. Дехто з них – це звичайні злочинці, і їх доля вирішиться в рамках діючих домовленостей. Мова йде про тих людей, які  Росія на протязі  3-х років не хотіла повертати до України. Омбудсмени працюють над цим питанням:  складають список, верифікують їх дані, і відповідно будуть розробляти схеми  для їх визволення. В кожного засудженого  ситуація різна. Хтось вже засуджений, а хтось знаходиться під слідством. І тут до кожного випадку  треба підходити індивідуально», - каже  Микола Полозов, адвокат засуджених українських моряків.

Нагадаємо, як писав ZIK, Лефортівський районний суд Москви завершив розгляд клопотань СУ ФСБ РФ про продовження строків тримання під вартою військовополонених українських моряків. Всім 24 військовополоненим продовжені терміни утримання під вартою на три місяці. У всіх засіданнях судді відмовилися долучати наказ Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...