Вибори 21 липня – це бунт проти «пакту еліт», – Вадим Карасьов

ZIK

Тривалий час Україна була союзом еліт, а не союзом громадян, що і називається сучасною політичною нацією. Лише у 2014-му році, коли відбулися два Майдани, була спроба скинути демократію «пакту еліт». І парламентські вибори, які будуть 21 липня, – це бунт проти «пакту еліт».

Про це в ефірі програми «Правила життя» на телеканалі ZIK заявив політолог Вадим Карасьов.

На думку Вадима Карасьова, Володимир Зеленський досі не зрозумів, що насправді означає обрання його Президентом України.

«Це було досить неочікувано як для нього, так і для всіх українців. Тому я думаю, що зараз іде осмислення того, що відбулося та як і що робити. Очевидно, бажання щось робити є. Але розуміння та вміння поки немає», – зазначив політолог.

І основна проблема для Зеленського, додає експерт, – не помилки попередньої влади, а фундаментальний дефект, який був закладний як у політичну систему України, так і в саму українську державу.

«Протягом тривалого часу це був союз або пакт еліт, а не союз громадян, що і називається сучасною політичною нацією. Лише в 2014-му році, коли відбулися два Майдани, була спроба скинути демократію пакту еліт, яка в основному базувалася на загальній ідеї збагачення та на ідеї красти, де тільки можна.

Президентські вибори, які вже відбулися, і парламентські, які будуть 21 липня, – це антиелітний бунт. Це бунт проти «пакту еліт». Адже можновладці вже не отримали дивіденди незалежності і жодних матеріальних бонусів», – прокоментував Вадим Карасьов.

Нагадаємо, Вадим Карасьов заявляв, що після виборів в Україні цілком може утворитися однопартійна більшість. Але партії «Слуга народу» та Президенту буде краще, якщо відповідальність за виконавчу владу розподілятиметься ще з якоюсь політичною силою.

Loading...