Новини » Світ 18 липня, 2019, 8:18
В Естонії боротимуться з нечесними підприємцями, які експлуатують працівників з третіх країн
unn
unn

Міністерство внутрішніх справ Естонії розробило пакет законодавчих поправок, які спрямовані на боротьбу з нечесними підприємствами, які експлуатують працівників з третіх країн.

Про це повідомляє УНН із посиланням на ERR.

«Згідно з чинним законодавством, зараз роботодавець повинен платити іноземному працівникові зарплату не менше середньої по країні – тобто як мінімум 1310 євро на місяць. Однак, за даними естонського МВС, так роблять далеко не всі підприємці», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається у виданні, відбуваються й інші порушення, які, наприклад, пов’язані з реєстрацією працівників.

Законодавчі поправки, які були спрямовані на міжвідомче узгодження, передбачають, що фірми, які не виконують усіх покладених законом зобов’язань, з боку держави чекають серйозні санкції, аж до штрафу в 64 тисячі євро.

Влада Естонії, зокрема, обіцяє посилити контроль за підприємствами. У тому числі й на стадії розгляду клопотань про видачу іноземним працівникам дозволу на короткострокову роботу в Естонії.

«Якщо зараз чиновники витрачають на це 10 днів, то вже з 1 вересня, якщо поправки набудуть чинності, цей термін збільшать до 15 днів. Зміна необхідна, щоб чиновники могли більш ретельно вивчити клопотання», – додають у повідомленні.

У виданні відзначають, що станом на 15 липня цього року право на короткострокову роботу в Естонії отримали 18,993 іноземці. Більшість дозволів (14,913) отримали громадяни України. Серед усіх іноземців, які отримали дозвіл на роботу, тільки 154 особи належать до фахівців вищої ланки, яким естонські роботодавці повинні платити не менше 2620 євро на місяць.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 10:30 :52