Новини » Політика 18 липня, 2019, 12:48
Уряд змінив порядок перетину лінії розмежування на Донбасі

Найближчим часом для мешканців тимчасово окупованих територій та для осіб, які планують перетнути лінію розмежування будуть діяти нові правила, встановлені прийнятим Урядом порядком в’їзду/виїзду осіб, переміщення товарів з/на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Зокрема порядком визначено процедури пропуску осіб та транспортних засобів з/на тимчасово окуповані території, видачі дозволів на перетин лінії розмежування, особливостей контролю за в’їздом-виїздом через КПВВ, переміщення гуманітарних вантажів на тимчасово окуповану частину Донбасу.

Окрім цього, порядком запроваджуються нові підходи до процедури переміщення осіб та товарів з/на тимчасово окуповані території на у Донецькій та Луганській областях.

Головною відмінністю нового порядку, що вплине на цивільне населення, буде зміна принципу визначення переліку товарів, що можуть перевозитись з/на тимчасово окуповану територію.

За ініціативи МТОТ, в порядок включено норму, яка передбачає визначення переліку тільки заборонених або обмежених для переміщення товарів. Це означає, що відповідно до схваленого порядку, особи, що перетинають лінію розмежування, незабаром зможуть перевозити будь-які товари з/на тимчасово окуповану частину Донбасу, за винятком обмежених або заборонених до переміщення.

Таке нововведення дозволить забезпечити права цивільного населення та задовольнити необхідні потреби. Це в свою чергу, залишається одним із ключових принципів підтримки зв’язків з громадянами на тимчасово окупованих територіях.

МТОТ, на виконання затвердженого Порядку, найближчим часом затвердить відповідний перелік товарів.

«Пропозиції щодо заборонених товарів, які необхідно включити до переліку, неодноразово обговорювались МТОТ з громадськістю, представниками ДФС, ДПС, СБУ, штабу ООС, гуманітарних організацій, а також під час спілкування Міністра та представників МТОТ з населенням на КПВВ.

Новий порядок перетину лінії розмежування на сході України було розроблено на виконання вимог Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях». Зокрема в частині 3, статті 12, зазначено що Порядок в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів із таких територій визначаються Кабінетом Міністрів України», – йдеться у повідомленні відомства.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-04 22:49 :04